هات فارکس چیست؟ ( معرفی کامل و آموزش استفاده)

خواندن این مطلب

10 دقیقه

زمان میبرد!

هات فارکس چیست؟

هات فارکس چیست؟ ( معرفی کامل و آموزش استفاده)

هات فارکس چیست؟

هات فارکس یک بروکر یا کارگزاری است که معامله‌گران را به بازار جهانی از جمله فارکس متصل می‌کند. در این مقاله هات فارکس را به طور کامل به شما معرفی کرده و نحوه استفاده از آن را آموزش خواهیم داد.

آیا بروکر هات فارکس به ایرانیان خدمات می‌دهد؟

متاسفانه این بروکر ارتباط خود را با کاربران ایرانی قطع نموده و دیگر به ایرانی‌ها خدمات ارائه نمی‌دهد. در ادامه بروکرهای جایگزین را به شما معرفی خواهیم کرد.

آیا هات فارکس معتبر است؟

این بروکر دارای رگولاتوری است، بدین معنا که در سطح جهانی از اعتبار خوبی برخوردار است؛ چرا که توسط سازمان‌هایی نظیر SYsec نظارت می‌شود.

هات فارکس (hot forex) چیست؟

هات فارکس یک بروکر است.

همان طور که گفته شد، هات فارکس یک بروکر یا کارگزاری است که معامله‌گر را به بازار فارکس متصل می‌کند. از آنجایی که در حال حاضر کاربران بی‌شماری از سراسر دنیا در این بروکر فعالیت دارند، بروکر هات فارکس از بیش از 20 زبان زنده دنیا پشتیبانی می‌کند. هات فارکس در سال 2010 پایه‌گذاری شد و اکنون به کشور‌های سراسر دنیا خدمات ارائه می‌دهد.

هات فارکس دارای بیش از 150 نماد معاملاتی است که از میان آن‌ها می‌توان به 50 نماد جفت ارز، فلزات گرانبها، منابع انرژی چون نفت و گاز اشاره کرد. همچنین، شما می‌توانید ارزهای دیجیتال، سهام شرکت‌های بزرگ دنیا، شاخص‌های بورسی و کالاهای بورسی را نیز معامله کنید. کارگزاری هات فارکس در سطح جهانی معتبر است؛ چرا که دارای رگولاتوری معتبر است و از طرف سازمان‌هایی نظیر Cysec در قبرس و FBC در آفریقای جنوبی نظارت می‌شود.

بروکر هات فارکس دارای انواع حساب معاملاتی است، معامله‌گر می‌تواند با توجه به شرایط خود اعم از میزان سرمایه و سبک معاملاتی در یکی از این حساب‌ها فعالیت داشته باشد. میزان اسپرد و اهرم نیز در هر یک از حساب‌های معاملاتی در هات فارکس متفاوت است.

بروکر هات فارکس برای مدت 6 سال به کاربران ایرانی خدمات ارائه می‌کرد و از همان ابتدای تاسیس به دلیل پشتیبانی خوب و قوی به زبان فارسی، در بین کاربران ایرانی محبوب شد و توانست کاربران ایرانی زیادی را به سوی خود جذب کند. متاسفانه این بروکر در حال حاضر به ایرانیان خدمات نمی‌دهد و ارتباط و همکاری خود را با کاربران ایرانی قطع نموده است.

 

 

آیا هات فارکس معتبر است؟

هات فارکس تقریبا در سال 2010 به طور رسمی فعالیت خود را به عنوان یک کارگزار یا بروکر بین‌المللی آغاز نمود. به دلیل پیشرفت بسیار خوبی که در آغاز راه نموده است؛ به یکی از بروکرهای موفق تبدیل شد و نتوانست در مدت زمان کوتاهی کاربران زیادی را به سوی خود جذب کند. شما در این بروکر می‌توانید بیش از 150 دارایی گوناگون را معامله کنید.

همان طور که در بخش قبلی عنوان شد، این بروکر از سوی دو سازمان CYsec و  FBC تحت نظارت قرار دارد؛ بنابراین رگوله است و در سطح جهانی از اعتبار برخوردار است. لازم به ذکر است که هیچ بروکری کامل و بی نقص نیست، بروکر هات فارکس نیز از این قاعده مستثنی نیست ولی با این حال، این بروکر توانسته با ارائه خدمات متنوع به اعتبار خود در بین کاربران بیافزاید.

انواع حساب در هات فارکس

بروکر هات فارکس دارای انواع حساب معاملاتی است.

این بروکر دارای 6 حساب معاملاتی متنوع از قبیل حساب میکرو، حساب پریمیوم، حساب بدون اسپرد، حساب اتوماتیک، کپی تریدینگ و حساب بدون سوآپ است. هر یک از این حساب‌ها شرایط و ویژگی‌های خود را دارند که در ادامه هر یک را به تفصیل شرح خواهیم داد:

1_ حساب میکرو

یکی از پرطرفدارترین حساب‌ها در این بروکر حساب میکرو است. این حساب به معامله‌گرانی پیشنهاد می‌شود که قصد دارند با حجم میکرو لات معامله کنند. در حقیقت این حساب به معامله‌گران مبتدی پیشنهاد می‌شود که قصد دارند با کم‌ترین موجودی وارد بازار فارکس شوند و معامله کنند؛ چرا که حداقل موجودی برای شارژ این حساب 5 دلار است. برخی دیگر از ویژگی‌های افتتاح این نوع حساب به شرح زیر است:

 • پشتیبانی از متاتریدر4، متاتریدر5، mobile trading و web trading
 • اسپرد در این حساب از 1 پیپ شروع می‌شود
 • حداکثر اهرم 1:1000
 • حداقل سرمایه برای افتتاح حساب 5 دلار
 • حداقل و حداکثر حجم معامله به ترتیب 0.01 لات و 7 لات استاندارد است
 • بدون کمیسیون است
 • حداکثر پوزشن‌های معاملاتی باز 150 پوزیشن است

2_ حساب پریمیوم

این حساب نیز از برخی جهات شبیه به حساب میکرو است اما دارای تفاوت‌هایی نیز هست. از جمله این تفاوت‌ها این است که حداقل سرمایه لازم برای افتتاح حساب پریمیوم 100 دلار است و حداکثر پوزیشن معاملاتی باز 300 پوزیشن است. برخی دیگر از ویژگی‌های این حساب عبارت اند از:

 • پشتیبانی از پلتفرم‌های معاملاتی نظیر متاتریدر 4، متاتریدر 5، mobile trading و webtrader
 • اسپرد از 1 پیپ شروع می‌شود
 • حداکثر اهرم 1:5000
 • حداقل سرمایه برای افتتاح حساب 100 دلار
 • حداقل و حداکثر حجم معامله به ترتیب 0.07 لات و 7 لات استاندارد است
 • کمیسیون ندارد
 • حداکثر پوزشن‌های معاملاتی باز 300 پوزیشن است

3_ حساب بدون اسپرد

از آنجایی که در این حساب اسپرد صفر است، یکی از مناسب‌ترین حساب‌ها برای معامله‌گرانی است که معاملات اسکالپ انجام می‌دهند. حداقل سرمایه برای افتتاح این حساب 200 دلار است و میزان کمیسیون این حساب بسیار پایین است. برخی دیگر از ویژگی‌های این حساب به شرح زیر است:

 • پشتیبانی از پلتفرم‌های معاملاتی چون متاتریدر4، متاتریدر5، mobile trading و webtrader
 • بدون اسپرد است
 • حداکثر اهرم در این حساب 1:5000
 • حداقل سرمایه لازم برای افتتاح حساب 200 دلار است
 • حداقل و حداکثر حجم معامله به ترتیب 0.07 لات و 7 لات استاندارد است
 • حداکثر پوزیشن‌های معاملاتی باز 500 پوزیشن است
 • دارای کمیسیون

4_ حساب اتوماتیک یا خودکار

نوع دیگری از انواع حساب در هات فارکس، حساب اتوماتیک یا خودکار است. این نوع حساب به معامله‌گران مبتدی پیشنهاد می‌شود که قصد دارند این بازار را تجربه کنند. حداقل سرمایه لازم برای شارژ این حساب 200 دلار است. مهمترین مزیت این حساب اسپرد شناور است که از 1 پیپ آغاز می‌شود. سایر ویژگی‌های این بروکر بدین شرح است:

 • پشتیبانی از پلتفرم‌های معاملاتی نظیر متاتریدر4، متاتریدر5، mobile trading و webtrader
 • اسپرد از 1 پیپ شروع می‌شود
 • حداکثر میزان اهرم 1:500
 • حداقل سرمایه لازم برای افتتاح حساب 200 دلار
 • حداقل و حداکثر حجم معامله به ترتیب 0.01 لات و 7 لات استاندارد است
 • کمیسیون ندارد
 • حداکثر تعداد پوزیشن‌های معاملاتی باز 300 پوزیشن است

5_ حساب کپی تریدینگ

این نوع حساب به معامله‌گران و سرمایه‌گذاران حرفه‌ای و با تجربه پیشنهاد می‌شود و یکی از معتبرترین حساب‌ها در این بروکر محسوب می‌شود. معامله‌گران حرفه‌ای و با تجربه می‌توانند با افتتاح این حساب، دیگر سرمایه‌گذاران را پیدا کنند و برای آنها به معامله بپردازند و تا سقف 50 درصد از آنها دستمزد دریافت کنند. درحقیقت سرمایه‌گذاران با افتتاح حساب کپی تریدینگ، معامله‌گران مورد نظر خود را پیدا می‌کنند و شروع به کپی کردن معاملات آن‌ها می‌کنند. حداقل سرمایه لازم برای افتتاح این حساب 500 دلار است.

6_ حساب اسلامی بدون سوآپ

این نوع حساب برای کسانی طراحی شده است که مسلمان هستند. درحقیقت این نوع حساب اسلامی بدون سوآپ برای مسلمانان و همسو با قوانین اسلامی ایجاد شده است.

نحوه ثبت نام در بروکر هات فارکس

نحوه افتتاح حساب و ثبت نام در این حساب بسیار ساده است. اول باید در این بروکر ثبت نام کنید. پس از ثبت نام و انجام احراز هویت می‌توانید هر حسابی که می‌خواهید به راحتی افتتاح کنید.

از آنجایی که این بروکر همکاری و ارتباط خود را با ایرانیان قطع نموده است؛ احتمالا نیازی نیست تمامی این مراحل با جزئیات شرح داده شود. اما اگر ساکن خارج از ایران هستید و می‌خواهید در این بروکر فعالیت داشته باشید، باید بگوییم ثبت نام در این بروکر بسیار ساده و آسان است و با صرف چند دقیقه زمان به راحتی می‌توانید با گذراندن تمامی مراحل در آن ثبت نام و حساب افتتاح کنید.

درصورت داشتن مشکل در مراحل ثبت نام کافی است، مشکل خود را به زبان انگلیسی در گوگل یا حتی یوتیوب جستجو کنید.

روش‌های واریز و برداشت در بروکر هات فارکس

روش‌‌های واریز و برداشت در این بروکر بسیار گوناگون است. قبل از این که به حساب خود پول واریز کنید، باید احراز هویت انجام دهید. در واقع احراز هویت الزامی است و شما باید برای واریز و برداشت یا حتی فعالیت در حساب معاملاتی، احراز هویت را انجام داده باشید. از میان روش‌های متعددی که برای واریز و برداشت وجود دارد می‌توان وبمانی، پرفکت مانی، بیت کوین و سایر رمز ارزها را نام برد.

پشتیبانی فارسی بروکر هات فارکس

همان طور که ذکر شد، این بروکر ارتباط و همکاری خود را با ایرانی‌ها قطع نموده است و دیگر به ایرانی‌ها خدمات ارائه نمی‌دهد. اگر ساکن خارج از ایران هستید، در صورت داشتن هر گونه مشکل یا سوال به راحتی می‌توانید به انگلیسی با پشتیبانی در میان بگذارید و آن را برطرف کنید.

دارایی‌ها یا نمادهای قابل معامله در هات فارکس

دارایی‌های قابل معامله در این بروکر بیش از 150 نماد عنوان شده است که از میان آن‌ها می‌توان به جفت ارزها، فلزات، منابع انرژی، سهام، شاخص‌ها، کالاها، اوراق قرضه، سهام DMA و ETF اشاره نمود. همچنین میزان اهرم معاملاتی در هر یک از این دارایی‌ها متفاوت است.

لازم به ذکر است که تمامی بروکرها اوراق قرضه را برای معامله ارائه نمی‌کنند، اما هات فارکس اوراق قرضه نیز برای معامله به کاربران ارائه می‌دهد که از میان آنها می‌توان اوراق قرضه 10 ساله خزانه‌داری آمریکا را نام برد. میزان اهرم برای معامله اوراق قرضه در بروکر هات فارکس، 1:50 می‌باشد.

میزان کارمزد هات فارکس

برای بررسی کارمزد در بروکر هات فارکس، اسپرد به عنوان کارمزد معاملاتی و کارمزد برداشت سود به عنوان کارمزد غیر معاملاتی درنظر گرفته می‌شود. این بروکر از نظر میزان اسپرد می‌توان گفت در ردیف بروکرهایی قرار دارد که اسپرد متوسطی دارند. همچنین این بروکر هیچ گونه هزینه یا کارمزد پنهانی از کاربران خود دریافت نمی‌کند.

برای مثال در حساب پریمیوم هات فارکس، میزان اسپرد از 10 دلار آغاز می‌شود و کارمزد برداشت نیز ندارد. یا در حساب میکرو، اسپرد از 1 دلار آغاز می‌گردد و مانند حساب پریمیوم کارمز برداشت ندارد.

مزایا و معایب استفاده از هات فارکس

این بروکر نیز مانند تمامی بروکرها در سطح دنیا دارای نقاط قوت و ضعف است. در ادامه به برخی مزایا و معایب این بروکر می‌پردازیم.

مزایا استفاده از هات فارکس:

 • دارای اسپرد متوسط و مناسب
 • دارای تنوع در حساب معاملاتی
 • دارای حساب دمو یا مجازی برای معامله‌گران مبتدی
 • دارای روش‌های متنوع جهت واریز و برداشت
 • دارای حساب اسلامی بدون بهره شبانه یا سوآپ

معایب استفاده از هات فارکس:

 • قطع همکاری و ارتباط با کاربران ایرانی (فقط ایرانیان خارج از کشور می‌توانند در این بروکر فعالیت داشته باشند)
 • دارای اسلیپیج یک طرفه در برخی حساب‌ها

اپلیکیشن هات فارکس چیست؟

اپلیکیشن هات فارکس، یک ابزار سودمند برای به روز نگه داشتن معامله‌گران و در دسترس بودن انواع پلتفرم‌ها برای تمامی کاربران درنظر گرفته شده است. اپلیکیشن موبایل نیز برای هر دو سیستم عامل اندروید و IOS در دسترس بوده و تمامی ویژگی‌های نسخه دکستاب یا ویندوز را دارد. با استفاده از این برنامه یا اپلیکیشن شما می‌توانید اخبار بازار را دنبال کنید و همچنین واریز و برداشت با استفاده از این برنامه سریع‌تر صورت می‌گیرد.

استفاده از برنامه‌های کاربردی موبایل همچنین می‌تواند در درک مطالب آموزشی به شما کمک کند. به بیانی دیگر شما می‌توانید از تمامی امکانات این ابزار کاربردی نهایت استفاده را ببرید.

آیا بروکر هات فارکس برای ایرانی‌ها فعال است؟

بروکر هات فارکس ارتباط خود را با کاربران ایرانی قطع نموده است.

متاسفانه باید بگوییم هات فارکس ارتباط خود را با کاربران ایرانی قطع نموده است و دیگر به کاربران ایرانی خدمات نمی‌دهد. لذا فقط کسانی که مقیم خارج از ایران هستند می‌توانند از خدمات این بروکر استفاده کنند.

بروکر جایگزین هات فارکس

اکنون که این بروکر به ایرانی‌ها خدمات نمی‌دهد، بسیاری به دنبال بروکرهای جایگزین هستند تا فعالیت خود را در بازار ادامه دهند. برای انتخاب بروکر خود معامله‌گر باید با چشم باز و اطلاعات کامل عمل کند و بر اساس شرایطی که دارد یک بروکر معتبر را برگزیند، اما در این میان ما نیز بروکرهایی نظیر آلپاری و آمارکتس را پیشنهاد می‌کنیم که البته توصیه می‌کنیم قبل از انتخاب هر یک از آنها، اطلاعات کافی جمع‌آوری کنید و با خیالی آسوده سرمایه خود را وارد آنها کنید.

 

 

برخی ویژگی‌های بروکر آمارکتس

 • دارای رگولاتوری است
 • دارای پشتیبانی به زبان فارسی در تمام روز‌های هفته است
 • دارای واریز و برداشت ریالی برای کاربران ایرانی
 • امکان معامله بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال
 • دارای بونوس ویژه برای معامله ‌گران
 • دارای حساب اسلامی بدون بهره شبانه یا سوآپ

برخی ویژگی‌های بروکر آلپاری

 • دارای حساب اسلامی بدون بهره شبانه
 • دارای پشتیبانی به زبان فارسی برای کاربران ایرانی
 • دارای حساب مجازی یا دمو

کلام آخر

بروکر یا کارگزاری واسط میان معامله‌گر و بازار جهانی فارکس است. هات فارکس نیز یک بروکر معتبر در سطح جهانی است که متاسفانه ارتباط خود را با کاربران ایرانی قطع نموده و دیگر به ایرانی‌ها خدمات نمی‌دهد، اما اگر مقیم خارج از ایران هستید، به راحتی می‌توانید در این بروکر ثبت نام کنید و در آن فعالیت داشته باشید.

نوشته شده توسط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

دوره‌های جدید

دوره اشتباهات معامله‌گری
رایــگان

جستجو کنید ...

ثبت نام

نام*

ایمیل

شماره موبایل*

کد تایید*

کد تایید ارسال شده به موبایل خود را وارد کنید