تقویم اقتصادی فارکس فارسی – Economic Calendar

تقویم اقتصادی فارکــــس

ECONOMIC CALENDAR

تقویم اقتصادی فارکس یک ابزار مهم برای معامله‌گران است که اطلاعات مهمی در مورد رویدادها و شاخص‌های اقتصادی جهان را نشان می‌دهد، و تریدرهای حرفه‌ای قبل از شروع هر معامله‌ای حتما وقایع، رویدادها و اخبار مربوط به آن دارایی را از قبل بررسی می کنند. 

زمان‌ تقویم اقتصادی به ساعت ایران است
فقط امروز
با اهمیت ترها
زمان نماد رویداد فعلی پیش بینی قبلی

تقویم اقتصادی چیست؟

تقویم اقتصادی فارکس (Forex economic calendar)،  یک تقویم رویداد محور است که مجموعه‌ای از اخبار، داده‌ها و گزارشات اقتصادی را در قالب یک جدول از پیش زمان‌بندی و تعیین‌شده نشان می‌دهد. این گزارشات، معمولا توسط اداره‌ها و ارگان‌های اقتصادی مهم مثل بانک‌های مرکزی، وزارت بازرگانی و غیره منتشر می‌شوند.

در واقع یک تقویم اقتصادی، شامل اطلاعات، رویدادهای اقتصادی گذشته و آینده از کشورهای مختلف است و می‌تواند به معامله‌گران یک سرنخ از نوسانات احتمالی یک جفت‌ارز را بدهد و به طورکلی روی حرکات جفت ارزها، طلا، سهام و غیره تاثیر مستقیم بگذارد.

راهنمای استفاده از تقویم اقتصادی فارکس برای تحلیل

پشت کندل‌ها در فارکس عوامل متعددی وجود دارند که محرک بازار می باشند. درواقع هر واحد پولی نشان‌دهنده ثبات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی یک کشور است. از این رو، تغییرات در شاخص‌های اقتصادی یک کشور به احتمال زیاد بر ارزش ارز آن تاثیر می‌گذارد. از آنجایی که ما در فارکس به صورت جفت ارز معامله می‌کنیم باید بتوانیم تشخیص دهیم که جریان سرمایه و نقدینگی به سمت کدام ارز درحال حرکت است. اینجاست که نقش تقویم اقتصادی برای کمک به معامله‌گران نمایان می‌شود.

مهمترین نکته این است که معامله‌گران باید با دقت و حساسیت بالایی به اخبار اقتصادی توجه کنند و مطمئن شوند که تصمیماتشان درست و اصولی است. برای مثال، اگر انتشار داده‌ای بهتر از پیش‌بینی باشد، آنگاه به احتمال زیاد شاهد رشد ارزش آن ارز در مقابل سایر ارزها خواهیم بود.

برعکس این حالت زمانی است که انتشار داده بدتر از انتظارات باشد. در این شرایط سرمایه‌گذاران با فرض بدبینانه بودن داده، احتمال می‌دهند ارز مربوطه درمقابل سایر ارزها کاهش پیدا کند و در نتیجه فرصت مناسبی برای فروش ایجاد می‌شود.با تحلیل دقیق و منطقی همراه هستند.

همچنین ترکیب تحلیل فاندامنتال و بررسی تقویم اقتصادی با تحلیل تکنیکال می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیمات معاملاتی بهتری بگیرید.

مزایای تقویم اقتصادی

تقویم اقتصادی فارکس اطلاعات مهمی در مورد اخبار و شاخص‌های اقتصادی را در یک مکان مرتب و منظم فراهم می‌کند. این به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا به راحتی برنامه‌ریزی معاملات و سرمایه‌گذاری‌های خود را انجام دهند. از دیگر مزایای تقویم اقتصادی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آگاه سازی تریدرها نسبت به رویدادها و اخبارها
  • عدم غافلگیری تریدر نسبت به نوسانات شدید قیمتی
  • کمک به بهبود استراتژی معاملاتی
  • کمک به درک بهتر مارکت و تجزیه و تحلیل بازار
ثبت نام

نام*

ایمیل

شماره موبایل*

کد تایید*

کد تایید ارسال شده به موبایل خود را وارد کنید