بهترین زمان ترید فارکس برای ایرانیان کدام است؟

خواندن این مطلب

4 دقیقه

زمان میبرد!

بهترین زمان ترید فارکس برای ایرانیان کدام است؟

همانطور که می­‌دانید، بازار فارکس یک بازار جهانی برای خرید و فروش ارزهای مختلف است که در آن معامله­‌گرها می‌توانند به صورت آنلاین شرکت کنند. بازار فارکس 24 ساعت در روز و 5 روز در هفته (به جز شنبه و یکشنبه) باز است و معامله‌گران می‌توانند در هر زمانی که می‌خواهند ترید کنند. با این حال، برای داشتن بهترین نتیجه از بازار فارکس، باید به زمان و ساعت ترید دقت کرد. در این متن کاربردی و آموزشی، بهترین ساعت ترید برای ایرانیان در بازار فارکس را توضیح می‌دهیم و نکاتی را برای کسب سود بیشتر ارائه می‌کنیم.

در بازار فارکس، کارگزاران و بروکرها به شما اجازه می‌دهند تا در زمانی که مایل هستید ترید کنید، با این حال، مهم است که در زمانی که حجم معاملات بیشتر است، ترید کنید. به این ترتیب می­توانید بیشترین فرصت ممکن را برای سودآوری در بازار فارکس به دست آورید.

ساعت ترید در بازار فارکس برای ایرانیان بسیار اهمیت دارد، زیرا با توجه به موقعیت جغرافیایی ایران، زمان ترید می‌تواند تاثیر زیادی بر روی سود و زیان تریدرهای ایرانی داشته باشد. به عنوان مثال، بازه زمانی بازار فارکس در آسیا با بازارهای اروپا و آمریکا متفاوت است و در ساعات مختلف هر کدام از این بازارها، فعال است. به همین دلیل، ساعت کاری مناسب برای ایرانیان نیز با توجه به این تفاوت‌های زمانی مشخص می­شود.

زمان فعالیت بازارهای جهانی فارکس

نقطه شروع بازار فارکس با آغاز به کار معاملات در استرالیا و نقطه پایانی آن همزمان با بسته شدن بازار آمریکاست. بنابراین بازار فارکس از ساعت 1:30 بامداد به وقت ایران آغاز شده و تا پایان ساعت 1:30 بامداد روز بعد ادامه دارد. جزئیات این مورد در جدول زیر آمده است:

بازارزمان بازگشاییزمان بسته شدن
سیدنی-استرالیا1:30 بامداد10:30 صبح
توکیو-ژاپن3:30 بامداد12:30 ظهر
لندن-انگلیس11:30 صبح20:30 شب
نیویورک-آمریکا16:30 بعد از ظهر1:30 بامداد

نکته مهم در زمان فعالیت در ساعت کاری فارکس، تعیین مبدا زمانی است. به عنوان تریدر ایرانی باید بدانید که اگر برای مثال، بر اساس بروکر آلپاری کار می­کنید، مبدا زمانی را اروپای شرقی یا EET باید در نظر بگیرید که در این حالت زمان به وقت تهران 1:30 ساعت جلوتر خواهد بود. معمولا معامله­گران، اروپای شرقی یا گرینویچ را مبدا زمانی فعالیت در بازار فارکس قرار می­دهند.

بهترین زمان ترید فارکس

برای بهترین نتیجه در بازار فارکس، شما باید به اتفاقات اقتصادی و سیاسی جهانی هم توجه کنید. این رویدادها بر تحلیل و پیش‌بینی از بازار ارز اثرگذار هستند. برای مثال، اعلام نتایج انتخابات، اخبار اقتصادی و سیاسی، تحریم‌های اقتصادی و غیره، ممکن است باعث تغییر در قیمت ارزها شود. این همان تحلیل فاندامنتال است که باید به آن توجه کنید.

بنابراین، باید به تقویم اقتصادی و سیاسی جهانی توجه کرد تا با مطالعه و تحلیل این رویدادها، تصمیمات بهتری در ساعت کار بازار فارکس گرفت. هر اتفاق موثر بر بازار فارکس را باید دنبال کرد. برای مثال بانک­ها، بورس و به ویژه اخبار منتشر شده از هر کشور می­توانند بازار را تحت تاثیر قرار دهد. یک تریدر حرفه­ای همیشه گوش به زنگ خبرهای جدید است. تجربه نشان داده که اخبار مهم بعد از بازگشایی بازار بورس آمریکا منتشر می­شوند!

انتخاب بهترین ساعت ترید فارکس در ایران

تعیین بهترین ساعات ترید به شدت وابسته به شرایط شخصی شما، ریسک مورد قبول، سبک ترید و نوع بازاری است که می‌خواهید در آن معامله کنید. اما با توجه به چند نکته کلی می‌توان بهترین زمان برای ترید را تعیین کرد:

بهترین ساعت ترید فارکس در ایران

تحلیل بازار: قبل از هرگونه ترید، بهتر است بازار فارکس را به دقت تحلیل کنید. این شامل بررسی نمودارهای قیمت، فیشرها، نوسانات ارزها، نیازهای واقعی اقتصادی و تغییرات سیاست‌های دولتی می‌شود. با بررسی این عوامل، می‌توانید بهترین زمان برای ورود و خروج از بازار را تعیین کنید.

سبک ترید: شیوه تریدی که انتخاب می‌کنید نیز می‌تواند به تعیین بهترین زمان برای معامله کمک کند. برای مثال، در سبک معامله بلند مدت یا میان مدت، می­توانید در هر ساعتی معامله کنید. اما چنان چه به دنبال نوسان گرفتن از بازار و تریدر روزانه هستید، بهتر است زمانی که بازار فارکس با حجم معاملات بالا روبرو است و نوسانات بیشتری دارد، فعالیت کنید. بیشترین حجم معاملات در بازه زمانی 4 بعد از ظهر تا 8 شب به وقت ایران، یعنی زمانی که دو بازار نیویورک و لندن فعال هستند، رخ می­دهد.

شرایط شخصی: شرایط شخصی شما، مانند زمان اختصاصی برای ترید، ریسک مورد قبول شما و هدف سودآوری­تان نیز می‌تواند به تعیین بهترین ساعات ترید کمک کند. میزان راحتی و آرامش ذهنی شما تاثیر مستقیمی بر تصمیم­های­تان هنگام معامله دارد.

نوع ارز مورد معامله: باید ببینید ارزی که مایل به معامله آن هستید، در چه ساعتی و در کدام بازار قابل ترید خواهد بود. چرا که قیمت واقعی این ارزها در زمان بازگشایی بازار آن کشور مشخص می­شود. معمولا معامله­گران تمایل دارند جفت ارزهایی را ترید کنند که به دلار مرتبط است. بنابراین می­توان در این شرایط بازه زمانی 4 بعد از ظهر تا 1:30 بامداد را زمان مناسب برای ترید ایرانیان معرفی کرد.

در نهایت، بهترین زمان ترید فارکس چیست؟

در این مقاله تمام چیزی که خواندید در مورد انتخاب بهترین زمان معامله در فارکس بود. همچنین به صورت کلی توضیح دادیم که ساعت کاری فارکس چگونه است و بازارهای مختلف در چه ساعتی به وقت ایران باز می‌شوند.

با رعایت این نکات، می‌توانید بهترین ساعت کاری مناسب ایرانیان در بازار فارکس برای ترید را با در نظر گرفتن فرصت‌های بهتر و کاهش ریسک، برای خود تعیین کنید.

امیدوارم همیشه در سود باشید.

نوشته شده توسط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

دوره‌های جدید

دوره اشتباهات معامله‌گری
رایــگان

جستجو کنید ...

ثبت نام

نام*

ایمیل

شماره موبایل*

کد تایید*

کد تایید ارسال شده به موبایل خود را وارد کنید