معرفی بروکر اف ایکس سی ام

خواندن این مطلب

7 دقیقه

زمان میبرد!

بروکر اف ایکس سی ام

معرفی بروکر اف ایکس سی ام

معامله‌گرانی که از مهارت‌های خوبی برخوردار بوده و به دنبال ابزارهای پیشرفته‌ای برای انجام معاملات الگوریتمی هستند، معمولا بروکر اف ایکس سی ام را انتخاب می‌کنند. از جمله مزایا و معایب بروکر اف ایکس سی ام به طور خلاصه عبارتند از:

مزایا

 • حداقل سپرده برای شروع معاملات فارکس
 • معاملات موبایلی و اجرای سفارشات در سریع‌ترین زمان
 • دارای دوره‌های آموزشی و همچنین داده‌های اختصاصی
 • پشتیبانی 24/7
 • دارای ابزارهای تحقیقاتی فنی
 • دارای منابع الگوریتمی‌
 • دارای پلتفرم‌های متنوع

 

معایب

 • کارمزد عدم فعالیت بالا
 • زمان انتظار طولانی برای پشتیبانی
 • تنوع دارایی‌های محدود
 • فاقد احراز هویت دو مرحله‌ای

معرفی بروکر اف ایکس سی ام

امنیت بروکر اف ایکس سی ام

بروکر اف ایکس سی ام در سال 1999 تأسیس شد و برای همه معامله گران در هر سطحی از مهارت که باشند مناسب است. این شرکت دوره‌های آموزشی در زمینه تجارت FX، ابزارهای معاملاتی، داده‌های اختصاصی و منابع برتر را ارائه می‌دهد.

در کنار مزایایی که بروکر اف ایکس سی ام ارائه می‌دهد این بروکر محبوب فاقد سهام واقعی یا ETF است و برای برداشت‌های بانکی کارمزدهای بالایی را در نظر گرفته است. بروکر اف ایکس سی ام فاقد احراز هویت دو مرحله‌ای است به همین دلیل باید دقت عمل کافی را برای حفاظت از حریم شخصی و دارایی‌های خود داشته باشید.

 

 

بررسی اعتبار بروکر اف ایکس سی ام

به خوبی می‌دانیم که امنیت و اعتبار دو بخش جدایی ناپذیر در بروکرها و معاملات آنلاین محسوب می‌شود. در این زمینه بروکر اف ایکس سی ام تحت قوانین FCA عمل می‌کند. به همین جهت، این بروکر حسابرسی‌های مالی منظم و الزامات گزارشگری را رعایت می‌کند. همچنین، FCA به منظور افزایش شفافیت و حمایت از سرمایه گذاران سوابق کلیه دادرسی‌ها را حفظ می‌کند.

علاوه بر این، بروکر اف ایکس سی ام وجوه عملیاتی خود را جدا می‌کند و تضمین می‌کند که دارایی‌های مشتری در صورت ورشکستگی شرکت محافظت می‌شوند. این شرکت همچنین بیمه‌های مختلفی را برای جلب اعتماد و محافظت بیشتر از سرمایه‌های معامله گران ارائه می‌دهد.

انواع حساب بروکر اف ایکس سی ام

بروکر اف ایکس سی ام چندین نوع حساب را برای برآورده کردن نیازهای معامله گران ارائه می‌دهد که هر کدام شرایط و قابلیت‌های منحصر بفرد خود را دارند.

1_ حساب Standard

حساب استاندارد، یکی از حساب‌های بروکر اف ایکس سی ام است که برای معامله گران مبتدی و حرفه‌ای گزینه مناسبی است. از جمله قابلیت‌های حساب استاندارد عبارتند از:

 • اسپرد متغیر و شروع از 0 پیپت
 • اهرم تا 1:30
 • فاقد کمیسیون
 • دسترسی به طیف وسیعی از پلتفرم‌های معاملاتی از جمله MT4 و FXCM Trading Station

2_ حساب Active Trader

حساب Active Trader برای افرادی طراحی شده است که قصد دارند تا حجم بالایی از معاملات را انجام دهند و این حساب اسپرد و کارمزد کمتری را دارد. از جمله قابلیت‌های حساب Active Trader عبارتند از:

 • اسپرد از 2 پیپت شروع می‌شود
 • کارمزد کمتر
 • اهرم تا 1:30
 • دسترسی به FXCM Trading Station و پلتفرم MT4

3_ حساب Zero Spread

حساب Zero Spread دارای اسپردهای محدود و ساختار قیمتی آن مبتنی بر کارمزد است. قابلیت‌های کلیدی حساب Zero Spread عبارتند از:

 • اسپردها از 0 پیپت شروع می‌شوند
 • قیمت گذاری براساس کارمزد است
 • اهرم تا 1:30 موجود است
 • دسترسی به FXCM Trading Station و پلتفرم MT4

4_ حساب اسلامی

حساب اسلامی ‌یک حساب فاقد سواپ است که با قوانین اسلام مطابقت دارد و آن را به حساب مناسبی برای مسلمانان تبدیل کرده است. از جمله قابلیت‌های حساب اسلامی ‌عبارتند از:

 • معامله فاقد سواپ
 • اهرم 1:30
 • دسترسی به FXCM Trading Station و پلتفرم‌های MT4

 

 

 

 

 پلتفرم‌های معاملاتی در بروکر اف ایکس سی ام

پلتفرم MT4 بروکر اف ایکس سی ام

بروکر اف ایکس سی ام جهت رفاه معامله گران و امکان دسترسی در همه زمان و مکان به این بروکر، پلتفرم‌های مختلفی را در اختیار مشتریان قرار داده است که هر کدام دارای قابلیت‌های منحصربفرد خود هستند. از جمله پلتفرم‌های ارائه شده توسط بروکر اف ایکس سی ام عبارتند از:

FXCM Trading Station: پلتفرم FXCM Trading Station پلتفرم اختصاصی بروکر اف ایکس سی ام است که دارای نمودارهای پیشرفته، طیف وسیعی از انواع گزارشات و گزینه‌های اجرایی است.

MetaTrader4 (MT4): پلتفرم MetaTrader4 (MT4) گزینه محبوب بروکر اف ایکس سی ام است که به دلیل امکان معاملات خودکار و یکپارچه سازی با ابزارهای شخص ثالث شناخته شده است.

ZuluTrade: پلتفرمی ‌است که به معامله گران امکان می‌دهد تا استراتژی‌های معامله گران حرفه‌ای و موفق را دنبال و کپی کنند. این قابلیت، ابزار ارزشمندی برای معامله گران مبتدی است تا بتوانند مهارت‌های خود را ارتقا دهند.

 

 

 

پشتیبانی فارسی و کپی تریدینگ بروکر اف ایکس سی ام

بروکر اف ایکس سی ام از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند. همچنین، پشتیبانی از کپی تریدینگ را با مشارکت یکی از محبوب‌ترین ارائه دهندگان پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی به نام  ZuluTrade ارائه می‌دهد.

کپی تریدینگ، به معامله‌گران مبتدی این امکان را می‌دهد تا مهارت‌های خود را از طریق کپی کردن معاملات افراد حرفه‌ای به صورت خودکار یا دستی ارتقا دهند.  این قابلیت در بروکر اف ایکس سی ام برای معامله‌گران فراهم شده است.

آموزش ثبت نام در بروکر اف ایکس سی ام

ثبت نام و ایجاد حساب در بروکر اف ایکس سی ام یک فرآیند ساده است. برای باز کردن حساب مراحل زیر را دنبال کنید:

ثبت نام: اولین مرحله برای ایجاد حساب در بروکر اف ایکس سی ام وارد شدن به وب سایت رسمی ‌FXCM و پر کردن فیلدهای اطلاعات شخصی اولیه مانند نام، آدرس ایمیل و کشور محل اقامت خود است.

ثبت نام در بروکر اف ایکس سی ام

تأیید حساب: پس از تکمیل مراحل اولیه، معامله گران باید هویت و محل اقامت خود را با ارائه مدرک شناسایی مورد نیاز وارد کرده و تأیید کنند.

باز کردن حساب در بروکر اف ایکس سی ام

واریز وجوه: پس از تأیید حساب، معامله‌گران باید از طریق یکی از روش‌های پرداخت که بروکر اف ایکس سی ام پشتیبانی می‌کند مبالغ مورد نظر خود را واریز کنند.

واریز وجوه در بروکر اف ایکس سی ام

دانلود پلتفرم: معامله گران پس از تأیید حساب مالی خود می‌توانند هر یک از پلتفرم‌های دلخواه خود را دانلود و نصب کنند.

شروع معامله: پس از تکمیل فرآیندهای قبلی، معامله‌گران می‌توانند جستجو و بررسی در بازارها، تجزیه و تحلیل دارایی‌ها و اجرای معاملات را براساس استراتژی‌ها و اهداف تجاری خود انجام دهند.

نحوه احراز هویت در بروکر اف ایکس سی ام

به منظور افزایش امنیت بروکر اف ایکس سی ام احراز هویت دو مرحله‌ای را برای حساب‌های مشتریان ارائه می‌دهد. این لایه امنیتی از شما می‌خواهد هنگام ورود به حساب خود یا انجام تراکنش‌ها، کدی که به شماره موبایل فرد ارسال شده است را در فرم مربوطه وارد کنند.

روش‌های واریز و برداشت در بروکر اف ایکس سی ام

بروکر اف ایکس سی ام روش‌های قابل اعتمادی را برای واریز و برداشت وجوه ارائه می‌دهد. برخی از این گزینه‌ها عبارتند از:

انتقال وجه الکترونیکی

معامله گران می‌توانند از طریق سیستم بانکی مبالغ مورد نظر خود را به حساب‌های تجاری FXCM واریز و برداشت کنند. این روش، یکی از قابل اعتمادترین روش برای انتقال وجه است و افراد می‌توانند حتی مقادیر زیادی پول را از این طریق به حساب‌های تریدینگ خود انتقال دهند.

کارت اعتباری/ بدهی

FXCM واریز و برداشت را از طریق کارهای اعتباری و بدهی فراهم آورده است. استفاده از این روش راهی مطمئن و سریع برای تأمین مالی و دسترسی به سود تراکنش‌ها است.

کیف پول الکترونیکی

توسط کیف پول‌های الکترونیکی معامله‌گران می‌توانند برای واریز و برداشت مطمئن وجوه استفاده کنند و تراکنش‌های سریع و کارآمد را پردازش کنند.

سیستم‌های پرداخت آنلاین

بروکر اف ایکس سی ام روش‌های پرداخت پی پال و UnionPay پشتیبانی می‌کنند و به معامله‌گران انعطاف‌پذیری بیشتری را در مدیریت دارایی‌ها ارائه می‌دهند. این روش سیستم‌های پرداخت آنلاین و راحتی را برای انتقال پول به حساب‌های تریدینگ ارائه می‌دهند.

نقل و انتقالات ارزهای دیجیتال

بروکر اف ایکس سی ام از نقل و انتقالات ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کند. این روش انتقال، یک لایه اضافی برای حریم خصوصی و امنیت را برای معامله‌گران که به دنبال پرداخت‌های جایگزین هستند فراهم می‌کند.

کلام آخر

افرادی که به دنبال یک محیط حرفه‌ای برای انجام تراکنش‌های خود هستند بروکر اف ایکس سی ام می‌تواند به معیارهای آنها نزدیک باشد و برای تریدرهای الگوریتمی ‌گزینه‌ای عالی محسوب می‌شود. این بروکر ابزارهای نموداری پیشرفته به همراه استراتژی‌های معاملاتی خودکار را ارائه می‌دهد.

منابع

نوشته شده توسط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

دوره‌های جدید

دوره اشتباهات معامله‌گری
رایــگان

جستجو کنید ...

ثبت نام

نام*

ایمیل

شماره موبایل*

کد تایید*

کد تایید ارسال شده به موبایل خود را وارد کنید