چطور مانند معامله‌گرهای برنده فکر کنیم؟

خواندن این مطلب

3 دقیقه

زمان میبرد!

چطور مانند معامله‌گرهای برنده فکر کنیم؟

تریدر بودن فقط در مورد تدوین استراتژی‌های بهتر و انجام بررسی و تحلیل گسترده‌تر نیست، بلکه به معنای ایجاد یک ذهنیت صحیح است. همه ما می‌دانیم که کار بر روی طرز فکر معامله‌گر ما را به تریدرهای بهتری تبدیل می‌کند، اما از کجا شروع کنیم؟ چه عواملی در ایجاد یک ذهنیت صحیح معامله‌گری بیشتر تاثیرگذار هستند؟

در این مقاله می‌خواهیم به برخی از ویژگی‌هایی که معامله‌گرهای برنده دارند را با هم مورد بررسی قرار دهیم.

طرز فکر معامله‌گران مبتدی

اکثر معامله‌گران مبتدی بر این باور هستند که هنگام شروع معامله باید یک استراتژی معاملاتی عالی پیدا کنند. سپس گمان می‌کنند تنها کاری که آنها باید انجام دهند این است که هر روز در بازار باشند و از استراتژی معاملاتی عالی خود برای کسب درآمد استفاده کنند و بازار بلافاصله شروع به ریختن پول به حساب بانکی آنها می‌کند.

متاسفانه همانطور که همه کسانی که تا به حال معامله انجام داده‌اند می‌دانند این کار چندان آسان نیست. معامله‌گران زیادی وجود دارند که از استراتژی معاملاتی هوشمند و توسعه یافته استفاده می‌کنند و در عین حال مرتبا ضرر می‌کنند. حقیقت این است که تنها سه درصد از معامله‌گران به طور مداوم درآمد دارند. باورها، نگرش‌ها و ویژگی‌های روانی خاص وجود دارد که برای تسخیر بازارهای مالی ضروری است.

یک اشتباه بزرگ برای بسیاری از معامله‌گران این است که باور دارند بازار علیه آنها ساخته شده است. چنین باورهای منفی و اشتباهی می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر توانایی شما در معاملات موفقیت آمیز داشته باشد. اگر به بازار به عنوان یک قلمرو تسخیر شده نگاه کنید، طبق واقعیت به آن نگاه نمی‌کنید و بنابراین نمی‌توانید به ارزیابی عینی فرصت‌های بازار امیدوار باشید. بازار کاملا خنثی است، برای آن مهم نیست که شما درآمد داشته باشید یا از دست بدهید. باورهای ما در مورد یکی دیگر از عناصر مهم روانشناسی بازارهای مالی است.

یکی دیگر از ویژگی‌های شخصی که تقریبا همه معامله‌گران سود‌آور دارند عزت نفس به جاست. معامله‌گران برنده اعتقادی راسخ و اساسی به توانایی خود برای کسب درآمد دارند. ایمانی که به طور جدی توسط چند معامله بازنده متزلزل نمی‌شوند.

 

 

 

معامله‌گران موفق چه ویژگی‌هایی دارند؟

۱. تحمل ریسک به جا: افرادی که تحمل ریسک پایینی دارند آمادگی موفقیت در بازارهای مالی را ندارند. هر معامله گر پرسودی می‌تواند زیان داشته باشد زیرا که می‌داند حرکت های بازار را نمی‌توان صد درصد پیش‌بینی کرد.

۲. سازگاری سریع: بازارها ثابت نیستند و همیشه در حال تغییر هستند. معامله‌گران حرفه‌ای می‌توانند با این تغییرات سازگار شوند. آنها در تصمیمات و تفکرات خود انعطاف‌پذیر هستند و به سرعت می‌توانند جنبه‌های منفی استراتژی خود را به جنبه‌های مثبت تبدیل کنند.

۳. نظم و انضباط: یک معامله‌گر برنده، منضبط باقی می‌ماند استراتژی و برنامه از پیش نوشته شده خود را بدون توجه به امتیاز بازار در حال حاضر و اینکه آیا حسابش از آخرین دنباله باخت آسیب دیده است اعمال می‌کند.

۴. خود کنترلی: معامله‌گران موفق بازارخیلی هیجان زده رفتار نمی‌کنند. آنها پس از سودهای زیاد یا زیان‌های متوالی هیجانات خود را کنترل می‌کنند و به احساسات اجازه نمی‌دهند تصمیمات آنها را کمرنگ کند.

۵. ریسک و مدیریت پول: معامله‌گران برنده همیشه ریسک را قبل از هر معامله اندازه‌گیری می‌کنند آنها هرگز بیش ازحد توان حسابشان ریسک نمی کنند.

به صورت خلاصه، چطور معامله‌گر موفقی باشیم؟

معامله‌گران موفق می‌دانند که باید عملکرد خود را به طور منظم بررسی و ارزیابی کنند. این به آنها کمک می‌کند تا جنبه‌هایی را که برای بهبود نیاز دارند پیدا کنند و از اشتباهات گذشته درس بگیرند. معامله‌گران برنده انعطاف‌پذیر هستند. آنها به معاملات و استراتژی‌های فعلی خود وابسته نیستند و همیشه آماده‌اند تا تغییرات لازم را ایجاد کنند.

نوشته شده توسط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

دوره‌های جدید

دوره اشتباهات معامله‌گری
رایــگان

جستجو کنید ...

ثبت نام

نام*

ایمیل

شماره موبایل*

کد تایید*

کد تایید ارسال شده به موبایل خود را وارد کنید