بروکر دلتا اف ایکس Delta FX

خواندن این مطلب

9 دقیقه

زمان میبرد!

بروکر دلتا اف ایکس چه ویژگی‌هایی دارد؟

بروکر دلتا اف ایکس Delta FX

یکی از بروکرهایی که برای فعالیت در بازار فارکس به معامله‌گران خدمات ارائه می‌کند، بروکر دلتا اف ایکس (Delta FX) است. در این مقاله قصد داریم به نقد و بررسی این بروکر بپردازیم. مواردی که به آن‌ها خواهیم پرداخت، شامل موارد زیر است:

 • معرفی بروکر دلتا اف ایکس (Delta FX)
 • نحوه ثبت نام در بروکر دلتا اف ایکس
 • احراز هویت در بروکر دلتا اف ایکس
 • نحوه افتتاح حساب در بروکر دلتا اف ایکس
 • انواع حساب معاملاتی در بروکر دلتا اف ایکس
 • پلتفرم‌های معاملاتی در بروکر دلتا اف ایکس
 • نحوه واریز و برداشت

بروکر دلتا اف ایکس

معرفی بروکر دلتا اف ایکس

یکی از کارگزاری‌های فعال در بازار فارکس، بروکر دلتا اف ایکس است، که فعالیت خود را از سال 2009 میلادی آغاز کرده است. بروکر دلتا اف ایکس برخلاف سایر نقاط دنیا، در بین کاربران ایرانی بسیار شناخته شده است. به بیانی دیگر، تمرکز این بروکر بیشتر بر روی مناطق خاورمیانه عنوان شده است. از این رو، بروکر دلتا اف ایکس از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند.

اکنون بیش از 22 هزار کاربر در حال استفاده از خدمات بروکر دلتا اف ایکس هستند. از طرفی، این بروکر جوایز مختلفی دریافت کرده است که از میان آن‌ها می‌توان به جایزه بهترین بروکر فارکس از نظر تجربیات  کاربران اشاره نمود.

معامله‌گران در بروکر دلتا اف ایکس می‌توانند تمامی جفت ارزهای فارکس، ارزهای دیجیتال چون بیت‌کوین، فلزات گرانبها چون طلا و نقره، منابع انرژی از قبیل نفت و گاز را مورد معامله قرار دهند.

بروکر دلتا اف ایکس به دلیل پشتیبانی از زبان فارسی، کاربران ایرانی بسیاری دارد. از این رو، واریز و برداشت ریالی نیز برای کاربران ایرانی درنظر گرفته است. به طور کلی این بروکز روش‌های متنوعی برای واریز و برداشت کاربران دارد. علاوه بر واریز و برداشت ریالی، امکان واریز و برداشت با ارزهای دیجیتال و وب مانی WEB MONEY نیز برای کاربران این بروکر فراهم است.

 

 

 

 

نحوه ثبت نام در بروکر دلتا اف ایکس

برای ثبت نام در بروکر دلتا اف ایکس باید وارد وب سایت رسمی بروکر شوید. پس از وارد شدن به سایت بروکر، بر روی گزینه ثبت نام کلیک می‌کنید تا به صفحه ثبت نام هدایت شوید. در تصویر زیر صفحه مورد نظر را مشاهده می‌کنید.

برای ثبت نام باید وارد وب سایت رسمی بروکر شوید.

پس از هدایت به صفحه ثبت نام، باید اطلاعاتی نظیر نام، نام خانوادگی، آدرس ایمیل و شماره تلفن همراه خود را در کادر مربوطه وارد کنید. در نهایت یک رمز عبور برای خود انتخاب کرده و بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید. اگر اطلاعات را به درستی وارد کرده باشید، پیامی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، برای شما نمایان خواهد شد.

با پشت سر گذاشتن تمامی مراحل بالا، به آدرس ایمیلی که در ثبت نام وارد نمودید، یک ایمیل ارسال می‌شود تا درستی آن مورد تایید قرار بگیرد. شما با رجوع به ایمیل خود باید آن را تایید کنید. حال می‌توانید وارد کابین شخصی یا پنل کاربری خود شوید. با ورود به پنل کاربری خود با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر روبرو می‌شوید.

برای ادامه ثبت نام شما باید اطلاعاتی نظیر شخصی و محل سکونت را تکمیل کنید.

درصورتی که پنل کاربری شما به زبان انگلیسی باشد، می‌توانید آن را به زبان فارسی تغییر دهید. لازم به ذکر است که ثبت نام شما تکمیل نشده است. برای تکمیل آن باید در نوار اعلان بر روی گزینه اینجا کلیک کنید، بزنید تا وارد صفحه‌ مورد نظر برای تکمیل ثبت نام شوید. پس از کلیک بر روی این گزینه، صفحه‌ای برای شما نمایان می‌شود که باید در آن اطلاعات شخصی و آدرس محل سکونت را وارد کنید.

اطلاعات شخصی شامل مواردی نظیر نام، نام خانوادگی، شماره تلفن، تاریخ تولد، زبان، ایمیل و جنسیت شما می‌گردد. پس از وارد نمودن تمامی این اطلاعات، بر روی گزینه بعدی کلیک کنید. در نهایت از شما خواسته می‌شود شماره تلفن خود را تایید کنید تا یک کد برای شما ارسال شود. پس از ارسال کد، شما آن را در قسمت مربوطه وارد می‌کنید تا وارد مرحله بعدی شوید.

در مرحله بعدی شما باید آدرس محل زندگی خود را مشخص کنید. اطلاعات این قسمت شامل کشور، استان، شهر محل زندگی و آدرس دقیق محل سکونت شما خواهد بود. با وارد نمودن تمامی اطلاعات خواسته شده، بر روی گزینه بعدی کلیک کنید.

نحوه احراز هویت در بروکر دلتا اف ایکس

پس از تکمیل اطلاعات خواسته شده در مرحله آدرس محل سکونت، نوبت به احراز هویت می‌رسد. انجام احراز هویت در تمامی بروکرهای فارکس الزامی است. به بیانی دیگر انجام احراز هویت به منزله تکمیل ثبت نام شما در بروکر است. برای این منظور شما باید مدارکی جهت اثبات هویت خود و محل سکونت خود بارگذاری کنید.

برای اثبات هویت خود می‌توانید مدرکی نظیر کارت ملی یا پاسپورت را بارگذاری کنید. برای اثبات محل سکونت خود نیز می‌توانید مدارکی نظیر رسید مالیاتی، گواهینامه رانندگی، قرارداد اجاره یا رهن، قبض آب، برق، گاز یا گواهینامه و بیمه منزل را بارگذاری کنید. پس از بارگذاری مدارک مورد نیاز، بر روی گزینه بعدی کلیک کنید.

آخرین مرحله ثبت نام در هر بروکر، مطالعه اظهارات توافق نامه و زدن تیک آن برای تکمیل ثبت نام و احراز هویت است. درصورتی که تمامی مراحل بالا را به درستی انجام داده باشید، پروفایل کاربری شما برای کارشناسان بروکر ارسال می‌شود تا صحت اطلاعات شما مورد تایید قرار بگیرد. تایید توسط کارشناسان بروکر معمولا چند ساعتی به طول می‌انجامد.

پس از این که کارشناسان، پروفایل شما را مورد تایید قرار دادند، می‌توانید برای خود حساب افتتاح کرده و معاملات خود را در بازار شروع کنید.

نحوه افتتاح حساب در بروکر دلتا اف ایکس

برای افتتاح حساب، بر روی گزینه افزودن حساب واقعی کلیک کنید.

پس از این که مدارک و اطلاعات شما مورد تایید کارشناسان بروکر قرار گرفت، می‌توانید برای خود حساب معاملاتی افتتاح کنید. برای این  منظور، در پنل کاربری خود بر روی گزینه افزودن حساب واقعی کلیک کنید.

با کلیک بر روی این گزینه، انواع حساب قابل افتتاح برای شما نمایان می‌‌شود. از بین حساب‌ها، یکی را انتخاب کرده و بر روی گزینه ساخت حساب کلیک می‌کنید. البته قبل از کلیک بر روی گزینه ساخت حساب، میزان اهرم یا لوریج حساب را نیز باید تعیین کنید.

انواع حساب معاملاتی در بروکر دلتا اف ایکس

بروکر دلتا اف ایکس دارای 4 نوع حساب معاملاتی است.

بروکر دلتا اف ایکس دارای 4 نوع حساب معاملاتی شامل حساب نانو، حساب استاندارد، حساب ECN و حساب FIX SPREAD است. در ادامه ویژگی‌های هر یک را این حساب‌ها را ذکر خواهیم نمود:

حساب نانو

ویژگی‌های این حساب به شرح زیر است:

 1. دارای اسپرد شناور
 2. بدون سوآپ یا بهره شبانه
 3. دارای نمادهای معاملاتی محدود نسبت به حساب استاندارد
 4. حداقل میزان سرمایه برای شارژ حساب 10 دلار
 5. حداکثر میزان سرمایه برای شارژ حساب 1000 دلار

حساب استاندارد

ویژگی‌های این حساب به شرح زیر است:

 1. دارای اسپرد شناور
 2. دارای اهرم معاملاتی 1:400
 3. حداقل سرمایه برای شارژ حساب 50 دلار
 4. حداکثر سرمایه برای شارژ حساب نامحدود

حساب اسپرد ثابت FIX SPREAD

ویژگی‌های این حساب به شرح زیر است:

 1. دارای اهرم معاملاتی 1:400
 2. دارای اسپرد ثابت و بالا
 3. مناسب برای معامله‌گرانی که اسکلپ کار می‌کنند

حساب معاملاتی ECN

ویژگی‌های این حساب به شرح زیر است:

 • دارای سرعت بالا در اجرای سفارشات
 • دارای اهرم معاملاتی 1:200
 • دارای اسپرد پایین و شناور
 • حداقل سرمایه برای شارژ حساب معاملاتی 200 دلار

 

 

 

 

نمادهای معاملاتی در بروکر دلتا اف ایکس

نمادهای معاملاتی در این بروکر به شرح زیر است:

 • بیش از 120 جفت ارز فارکس
 • ارزهای دیجیتال چون بیت‌کوین
 • فلزاتی چون طلا و نقره
 • 17 شاخص بزرگ اقتصادی دنیا
 • 3 نماد معاملاتی مربوط به انرژی

پلتفرم‌های معاملاتی در بروکر دلتا اف ایکس

خوشبختانه این بروکر از هر دو متاتریدر 4 و متاتریدر 5 پشتیبانی می‌کند. شما می‌توانید با توجه به سیستمی که برای انجام معاملات انتخاب می‌کنید، یک نسخه را برای خود دانلود کنید و با نصب آن معاملات را شروع کنید.

نحوه واریز و برداشت در بروکر دلتا اف ایکس

روش‌های واریز و برداشت در بروکر دلتا اف ایکس بسیار زیاد است. معامله‌گران می‌توانند از طریق ارز دیجیتال، تاپ چنج، وب مانی، پرفکت مانی، ویزا کارت، مستر کارت، نتلر و اسکریل برای واریز و برداشت اقدام کنند.

برای واریز باید روش مورد نظر را انتخاب کنید.

برای واریز به حساب، در پنل کاربری خود یکی از انواع روش‌های واریز را انتخاب کرده و میزان مبلغ مورد نظر را وارد می‌کنید. اگر شما روش تاپ چنج یا ارز دیجیتال را برای واریز انتخاب کنید، پس از کلیک بر روی گزینه ثبت به درگاه انتقال پول هدایت خواهید شد.

اگر بخواهید از طریق کارت به کارت یا ریالی این کار را انجام دهید، میزان مبلغ را انتخاب کرده و بر روی گزینه ثبت کلیک می‌کنید، پس از اعمال درخواست شما، به صورت تقریبی 1 ساعت بعد یک شماره کارت و یک کد پیگیری در بخش درخواست‌ها برای شما نمایان می‌شود که شما 24 ساعت فرصت دارید تا مبلغ را به آن شماره کارت واریز کنید. کد پیگیری را نیز باید در کادر مربوطه وارد کنید تا در نهایت پول به کیف پول شما انتقال بیابد.

برای برداشت نیز 4 روش برای شما وجود دارد، درصورتی که بخواهید از حساب معاملاتی خود به کیف پول سایت بروکر انتقال انجام دهید، تنها مبلغ را وارد می‌کنید تا با سرعت بالا این انتقال پول انجام بگیرد. اگر از روش‌هایی نظیر تاپ چنج یا رمز ارز استفاده کنید، پس از وارد نمودن مبلغ مورد نظر یک حساب معاملاتی  از بین انواع حساب انتخاب می‌کنید تا پول به آن حساب واریز شود.

پشتیبانی بروکر دلتا اف ایکس

یکی از مزیت‌های بروکر دلتا اف ایکس، پشتیبانی قوی این بروکر است که 24 ساعته در تمام روزهای هفته در دسترس کاربران است. کاربران این بروکر می‌توانند از طریق چت داخلی سایت، ایمیل و تماس تلفنی با پشتیبانی بروکر در ارتباط باشند.

یکی از نکاتی که در حین انتخاب بروکر باید مد نظر داشته باشید، پشتیبانی قوی و حرفه‌ای بروکر است تا بتوانید هر زمان که مشکلی به وجود آمد یا سوالی داشتید، به سرعت آن را را رفع کنید.

آیا بروکر دلتا اف ایکس معتبر است؟

بروکر دلتا اف ایکس اولین شعبه خود را در کشور وینسنت گرنادین (SAINT VINCENT AND GRENADINES) تاسیس کرده و توانسته از این کشور مجوز SVGFSA را دریافت نماید. همچنین این بروکر عضو موسسه نظارت مالی  FINANCIAL COMMISSION است.

از دیگر مجوزهایی که این بروکر دارد، مجوز BEST EXECUTION است که این مجوز بر قیمت‌های ارائه شده بروکر به معامله‌گران نظارت دارد و در صورت تخلف، بروکر را جریمه می‌کند.

از طرفی بروکر دلتا اف ایکس، دارای عضویت در نهاد نظارتی BVI FSC است، این نهاد نظارتی بر شرکت‌هایی که خدمات مالی ارائه می‌کنند، نظارت می‌کنند.

مزایای بروکر دلتا اف ایکس

مزایای استفاده از بروکر دلتا اف ایکس به شرح زیر است:

 1. دارای ثبت نام آسان
 2. دارای پشتیبانی قوی و حرفه‌ای به زبان فارسی
 3. دارای مجوز
 4. دارای سیستم کپی تریدینگ
 5. دارای واریز و برداشت ریالی برای کاربران ایرانی
 6. دارای تنوع در حساب معاملاتی

سیستم کپی تریدینگ در بروکر دلتا اف ایکس

بروکر دلتا اف ایکس دارای سیستم کپی تریدینگ است.

سیستم کپی تریدینگ در بروکر دلتا اف ایکس برای افرادی مناسب است که به هر دلیلی فرصت معامله‌گری ندارند. اگر به صفحه کپی تریدینگ مراجعه کنید، جدولی برای شما نمایان خواهد شد که بهترین کپی تریدرها را برای شما معرفی کرده است. شما با انتخاب کپی تریدر مورد نظر می‌توانید معاملات خود را از روی حساب آنها کپی کنید.

سیستم کپی تریدینگ در هر بروکری ممکن است وجود نداشته باشد. از این رو، اگر فرصت کافی برای معامله ندارید می‌توانید نهایت استفاده را از آن ببرید. درحقیقت، سیستم کپی تریدینگ هم برای معامله‌گران و هم برای سرمایه‌گذاران یک سیستم کارامد محسوب می‌شود که به کسب سود بیش‌تر برای آنها می‌انجامد.

کلام آخر

همان طور که گفته شد، بروکر دلتا اف ایکس دارای پشتیبانی زبان فارسی برای کاربران ایرانی است. به طور کلی این بروکر ارتباط خوبی با کاربران ایرانی دارد که از امکان واریز و برداشت ریالی و پشتیبانی زبان فارسی کاملا مشهود است. این بروکر دارای 4 نوع حساب معاملاتی بوده و دارای سیستم کپی تریدینگ نیز هست.

نوشته شده توسط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

دوره‌های جدید

دوره اشتباهات معامله‌گری
رایــگان

جستجو کنید ...

ثبت نام

نام*

ایمیل

شماره موبایل*

کد تایید*

کد تایید ارسال شده به موبایل خود را وارد کنید