ترید کردن با حساب واقعی؛ چگونه حساب افتتاح کنیم؟

خواندن این مطلب

8 دقیقه

زمان میبرد!

حساب واقعی چیست؟

ترید کردن با حساب واقعی؛ چگونه حساب افتتاح کنیم؟

ترید کردن با حساب واقعی چگونه است؟‌ هنگامی که درباره‌ی معاملات فارکس می‌شنوید، احتمالا تصاویر جذابی در ذهنتان نقش می‌بندد و خود را در حالی که سود‌‌های کلان کسب کرده‌اید و برای مسافرت خارج از کشور آماده شده‌اید، تصور می‌کنید. اما باید بگوییم بیشتر کسانی که این بازار را بسیار جذاب می‌دانند، به زودی متوجه خواهند شد که توسط تبلیغات پر هیاهوی وب سایت‌های آنلاین احاطه شده‌اند. درحالی که واقعیت معاملات در فارکس با آنچه که مردم می‌شنوند، کاملا متفاوت است. به بیانی دیگر، ترید کردن با حساب واقعی بسیار مشکل است؛ چرا که سودآوری مداوم دشوار بوده و بسیاری از معامله‌گران در مراحل ابتدایی معاملات خود متحمل ضرر می‌شوند.

موضوع این مقاله از سایت کندل ترید کردن با حساب واقعی، نحوه افتتاح حساب واقعی، خطرات ترید کردن با حساب واقعی و تفاوت آن با حساب دمو می‌باشد؛ تا انتها  با ما همراه باشید.

حساب واقعی یا ریل چیست؟

در حساب واقعی با پول واقعی معامله می‌کنید.

حساب واقعی در بازار فارکس، حسابی است که شما با افتتاح آن در یک کارگزاری یا بروکر به صورت مستقیم معامله می‌کنید. به بیانی دیگر شما با واریز پول یا سرمایه واقعی خود به حساب مورد نظر، به عنوان یک تریدر معاملات ارزی خود را در بازار شروع می‌کنید و از کاهش یا افزایش ارزها سود می‌کنید و یا متحمل ضرر می‌شوید.

برخلاف حساب دمو یا آزمایشی که پول واقعی یا سرمایه واقعی در آن وجود ندارد، در این حساب‌ها سرمایه لازم است تا بتوانید با افتتاح حساب معاملات خود را انجام دهید و از این معاملات سود کسب کنید.

بیشتر بخوانید:

ترید کردن با حساب واقعی

برای ترید کردن با حساب واقعی شما راه طولانی در پیش خواهید داشت. پیش از این که تصمیم بگیرید با حساب واقعی معاملات خود را در بازار فارکس شروع کنید، اولین و مهم‌ترین قدم برای شروع این راه طولانی، آشنایی با بازار فارکس و جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز برای فعالیت در آن است.

به بیانی دیگر، اگر شما بدون آشنایی اولیه و بدون داشتن برنامه معاملاتی، معاملات خود را در بازار شروع کنید، ممکن است در کوتاه مدت سود کسب کنید اما در بلند مدت دوامی در بازار نخواهید داشت و حتی احتمال این که متحمل ضرر سنگینی شوید بسیار زیاد است. از این رو، پیش از شروع ترید کردن با حساب واقعی، دانش و تخصص خود را از بازار ارتقا دهید و با یک برنامه معاملاتی منظم پا به این دنیای بزرگ بگذارید.

ترید کردن با حساب واقعی و نحوه افتتاح حساب

برای افتتاح حساب، باید در یک بروکر ثبت نام کنید.

پس از این که اطلاعات اولیه و لازم را برای فعالیت در بازار فارکس کسب نمودید و یک برنامه معاملاتی برای خود داشتید، اکنون وقت آن است که یک حساب واقعی یا ریل افتتاح کنید و معاملات خود را در فارکس آغاز کنید. برای افتتاح حساب واقعی لازم است مراحلی طی شود که در ادامه به آن ها می‌پردازیم.

۱ـ انتخاب بروکر یا کارگزاری معتبر

اولین قدم برای افتتاح حساب، این است که در یک بروکر یا کارگزاری ثبت نام کنید. همان طور که می‌دانید فعالیت در بازار فارکس بدون بروکر امری غیر ممکن است؛ چرا که این بروکر است که معامله‌گر را به بازار جهانی متصل می‌کند. شما باید بروکری انتخاب کنید که در سطح جهانی دارای اعتبار زیادی باشد. زیرا بحث پول در میان است و شما باید با خیالی آسوده سرمایه خود را به  بروکر بسپارید. بنابراین، در انتخاب بروکر تحقیقات کافی داشته باشید تا بهترین بروکر را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید:

۲ـ ثبت نام در بروکر انتخابی

پس از آن که بروکر مورد نظر خود را انتخاب نمودید، اکنون زمان آن است که در این بروکر ثبت نام کنید. به سایت بروکر مورد نظر رجوع می‌کنید، با پر کردن فرم مربوط به ثبت نام، اطلاعاتی از قبیل اطلاعات شخصی چون نام و نام خانوادگی را وارد می‌کنید تا ثبت نام شما انجام شود. البته ناگفته نماند که انجام احراز هویت در اکثر بروکرها امری ضروری است و بدون انجام آن ثبت نام شما ناقص است.

۴ـ احراز یا تایید هویت در بروکر انتخابی

همان گونه که گفته شد، برای افتتاح حساب و ترید کردن با حساب واقعی، احراز هویت یا تایید هویت در بروکر انتخابی امری ضروری است. برای انجام آن شما باید مدارکی از قبیل تصویر کارت ملی یا هر کارت شناسایی و مدرکی نظیر اجاره نامه یا سند و یا حتی قبض آب و برق را در سایت بروکر بارگذاری کنید.

۵ـ افتتاح حساب و واریز سرمایه به حساب

پس از انجام احراز هویت، شما می‌توانید با مراجعه به پنل کاربری خود در سایت بروکر انتخابی، یک حساب تجاری برای خود افتتاح کنید. پس از افتتاح حساب لازم است سرمایه خود را به حساب مورد نظر انتقال دهید که این امر توسط کیف پول‌های آنلاین چون تاپ چنج انجام می‌گیرد.

۶ـ دانلود و نصب پلتفرم معاملاتی

برای ترید کردن با حساب واقعی، پس از واریز سرمایه شما از طریق پلتفرمی که بروکر مورد نظر در اختیارتان قرار می‌دهد به نمودارهای قیمتی و یا به عبارتی به بازار جهانی متصل می‌شوید. کافی است این برنامه را از سایت بروکر دانلود و نصب کنید.

۷ـ شروع معاملات

اکنون وقت ترید کردن با حساب واقعی است.

ترید کردن با حساب واقعی و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام و افتتاح حساب در بروکر

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام و افتتاح حساب در بروکرهای مختلف متفاوت است. پس از انتخاب بروکر مورد نظر، کافی است به سایت بروکر رجوع کنید تا بدانید چه مدارکی برای ثبت نام لازم است. به طور کلی مدارکی که باید برای تکمیل ثبت نام خود بارگذاری کنید، به شرح زیر است:

  • مدرکی جهت اثبات هویت شما از قبیل تصویر کارت ملی یا پاسپورت
  • مدرکی جهت اثبات محل سکونت شما از قبیل قبض آب یا برق یا گاز و یا حتی اجاره نامه یا سند
  • تصویر سلفی
  • عکس سلفی با کارت ملی یا پاسپورت (این مورد برای بعضی از بروکرها وجود دارد.)

تفاوت حساب دمو با حساب واقعی یا ریل چیست؟

در حساب مجازی، معامله‌گر با حساب مجازی معامله می‌کند.

حساب دمو در فارکس یک حساب مجازی یا آزماشی است که شما با پول مجازی می‌توانید در شرایط واقعی بازار قرار بگیرید، معامله کنید و تجربه کسب کنید. اما در حساب واقعی، شما باید سرمایه یا پول واقعی داشته باشید تا بتوانید معامله کنید.

در حساب دمو، هر گونه سود یا ضرر شما از معاملات واقعی نیست چون پولی که با آن معامله می‌کنید، مجازی است. درحالی که در حساب واقعی، شما سود می‌کنید و متحمل ضرر می‌شوید.

ترید کردن با حساب دمو به شما این امکان را می‌دهد تا بدون سرمایه واقعی و هیچ گونه ریسکی بتوانید تجربیات خود را در انجام معاملات افزایش دهید، استراتژی معاملاتی خود را توسعه دهید و به طور کلی با شرایط مختلف بازار بیشتر آشنا شوید. در حالی که با ترید کردن در حساب واقعی شما می‌توانید انجام معاملات را به طور واقعی تجربه کنید، با ریسک‌های آن و نحوه مدیریت معاملات آشنا شوید و تجربیات لازم را کسب کنید.

در حساب دمو اگر چه در شرایط واقعی یا لایو بازار قرار می‌گیرید، اما هیچ گونه فشار روانی را تجربه نخواهید کرد؛ چرا که پولی که با آن معامله می‌کنید واقعی نیست. اما در حساب واقعی، معامله‌گران با فشارهای روانی بسیاری درگیر هستند، زیرا هر ترید به طور مستقیم بر میزان سرمایه آن‌ها تاثیر خواهد گذاشت. از این رو، معامله‌گر هر چه بیشتر از استراتژی معاملاتی خود مطمئن‌ باشد، اعتماد به نفس او در انجام معاملات بیشتر خواهد بود و درنتیجه با فشار روانی کم‌تری معاملات خود را انجام می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

انواع حساب

انواع حساب واقعی، به بروکر انتخابی شما بستگی دارد. بروکر‌های مختلف دارای انواع گوناگونی از حساب‌های تجاری هستند که از میان آن‌ها می‌توان به حساب استاندارد و میکرو اشاره کرد. هر یک از این حساب‌ها مزیت‌ها و ویژگی‌های مربوط به خود را دارند و شما می‌توانید با توجه به شرایط خود اعم از سبک معاملاتی، میزان سرمایه و دیگر فاکتورها یک حساب را برای خود انتخا کنید.

با این حال، اگر مبتدی هستید توصیه می‌شود با حساب میکرو یا حساب نانو شروع کنید زیرا به سرمایه‌ کم‌تری نیاز است و درنتیجه شما می‌توانید با حداقل ریسک ممکن معاملات خود را شروع کنید.

مزایا و ریسک‌های ترید کردن با حساب واقعی

مهم‌ترین مزیتی که ترید کردن با حساب واقعی می‌تواند برای شما داشته باشد، انجام معاملات واقعی و تجربه انواع ریسک‌های مالی است. همچنین شما در معرض انواع فشار روانی قرار می‌گیرید و دو طول زمان می‌توانید از لحاظ روانی بر روی خود کار کنید. البته باید بدانید که فشار روانی به دلیل استراتژی معاملاتی ضعیف یا نداشتن برنامه معاملاتی به سراغ معامله‌گر می‌آید. بنابراین تا می‌توانید استراتژی معاملاتی خود را بهینه کنید تا کم‌تر در معرض فشار روانی قرار بگیرید.

از آنجایی که 90 درصد معامله‌گران در این بازار از بازندگان هستند، باید بدانید که این بازار دارای ریسک‌های بی‌شماری است. بنابراین، ترید کردن با حساب واقعی بسیار دشوار است و اگر بدون برنامه عمل کنید هر لحظه ممکن است متحمل ضرر جبران‌ ناپذیری در بازار شوید. با توجه به پر ریسک بودن این بازار، توصیه می‌شود با حداقل سرمایه ممکن وارد بازار شوید.

سوالات پر تکرار

  • حساب واقعی یا ریل چیست؟

حساب واقعی، حسابی است که شما با سرمایه یا پول واقعی معامله می‌کنید.

  • تفاوت حساب واقعی با حساب دمو چیست؟

در هر دو حساب، شما در شرایط واقعی یا لایو بازار قرار می‌گیرید. مهم‌ترین و اصلی‌ترین تفاوت بین این دو حساب این است که در حساب واقعی شما با سرمایه واقعی یا پول واقعی معامله می‌کنید اما در حساب دمو، با پول مجازی معامله می‌کنید.

  • نحوه افتتاح حساب واقعی چگونه است؟

برای افتتاح حساب واقعی، شما باید در یک بروکر ثبت نام کنید. پس از ثبت نام در بروکر می‌توانید حساب واقعی خود را افتتاح نموده و معاملات خود را آغاز نمایید.

کلام آخر

ترید کردن با حساب واقعی در بازار فارکس بسیار دشوار است. برای این که با حداقل ریسک ممکن در این بازار فعالیت داشته باشید، پیشنهاد می‌شود با کم‌ترین سرمایه شروع کنید تا بتوانید در شرایط مختلف بازار در تمامی جنبه‌ها تجربیات کافی و لازم کسب کنید. نحوه افتتاح حساب نیز بسیار آسان است، کافی است در یک بروکر ثبت نام کنید، پس از ثبت نام می‌توانید حساب تجاری مورد نظر خود را افتتاح کنید. در پایان باید بگوییم، برای موفقیت در ترید کردن با حساب واقعی، داشتن برنامه و استراتژی معاملاتی بسیار ضرورت دارد. از این رو، برای این که به یک تریدر موفق تبدیل شوید، باید با یک برنامه منظم پیش بروید و در انجام این برنامه استمرار داشته باشید.

نوشته شده توسط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

دوره‌های جدید

دوره اشتباهات معامله‌گری
رایــگان

جستجو کنید ...

ثبت نام

نام*

ایمیل

شماره موبایل*

کد تایید*

کد تایید ارسال شده به موبایل خود را وارد کنید