حساب دمو فارکس چیست؟ چرا باید حساب دمو فارکس داشته باشیم؟

خواندن این مطلب

6 دقیقه

زمان میبرد!

حساب دمو فارکس

حساب دمو فارکس چیست؟ چرا باید حساب دمو فارکس داشته باشیم؟

زمانی که برای بار اول با بازار فارکس آشنا شدم فعالیت خودم رو با حسابی تحت عنوان «حساب دمو فارکس» شروع کردم. شاید اگر چیزی به عنوان حساب دمو وجود نداشت الان یک ورشکسته بودم. احتمالا همه شما میدانید چطور یک حساب دمو برای معامله ایجاد کنید. در این مقاله در مورد اهمیت داشتن یک حساب دمو هنگام شروع فعالیت در بازار فارکس نوشته‌ام و امیدوارم شما هم به این درک برسید که همیشه، با یک حساب دمو فعالیت خود را در این بازار شروع کنید.

حساب دمو فارکس

حساب دمو فارکس این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید در یک فضای شبیه‌سازی شده و کاملا امن و بدون ترس از دست دادن سرمایه خودتان به یادگیری معامله، پیاده‌سازی استراتژی و در نهایت درک درست از بازار برسید. ما در این مقاله می‌بینیم که حساب دمو فارکس چیست؟ چه مزایایی دارد؟ و در نهایت از کجا می‌توانیم یک حساب دمو فارکس ایجاد کنیم؟ همچنین تا انتهای این مقاله ما موارد بسیار مهم دیگری را در زمینه کار با حساب دمو فارکس خواهیم آموخت.

حساب دمو فارکس چیست؟

حساب دمو فارکس یک محیط کاملاً شبیه‌سازی شده است که به شما این امکان را می‌دهد که مانند محیط بازار و بدون ترس از دست دادن سرمایه یا اشتباه در سرمایه‌گذاری، وارد عمل شده و با تجربه کردن معامله‌های واقعی چیزها زیادی را بیاموزید. یکی از نیازهای تمامی تریدرهای تازه‌کار آن است که بتوانند مطالب آموخته شده درباره بازار فارکس را به صورت دقیق بیاموزند و برای یادگیری این مفاهیم چه جایی بهتر از محیط خود فارکس؟

حساب دمو در فارکس چیست؟

حساب دمو فارکس با استفاده از داده‌های روز و در جریان بازار تهیه شده است و به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید با استفاده از داده‌های واقعی به انجام معاملات بپردازید و نتیجه واقعی حاصل از معامله را مشاهده و درک کنید.

می‌خواهید در مورد فارکس بیشتر بدانید؟ این مقاله را بخوانید: فارکس چیست؟

مزایای حساب دمو فارکس چیست؟

حساب دمو فارکس برای تریدهای تازه‌کار مزایای زیادی دارد که برخی از آن‌ها به شرح زیر است:

  • با حساب دمو فارکس با واقعیت بازار و واکنش‌های طبیعی آن آشنا می‌شوید و مسائل را به صورت عملی فرا می‌گیرید.
  • می توانید به خوبی کار کردن با ابزارهایی موجود در بازار را فرا بگیرید و بدون اشتباه آن‌ها را در محیط‌های واقعی معاملاتی به کار بگیرید.
  • در حساب دمو فارکس می‌توانید انواع متدها، استراتژی‌ها و روش‌های سوددهی را بیاموزید و یا حتی بیاموزید و بدون ترس از ضرر به نتیجه آن‌ها آگاه شده و آن‌ها را با همدیگر مقایسه کنید.
  • شما هیچ ریسکی را در زمینه از دست دادن سرمایه خودتان تجربه نمی‌کنید و به همین خاطر می‌توانید به خوبی رفتار بازار را بشناسید و در تریدهای واقعی، معامله‌های بهینه‌تر و پر سود‌تری را ببندید.
  • حساب دمو فارکس به شما امکان استفاده از اهرم‎‌های (لوریج) مختلف را می‌دهد. در نتیجه می‌توانید با کار و نتایج هر کدام از آن‌ها به خوبی آشنا شوید.

 

 

 

 

معایب حساب دمو فارکس

شاید حساب دمو فارکس مزایای زیادی داشته باشد، اما در کنار این موارد معایبی نیز دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم:

  • شما با مفهوم ریسک ذهنی آشنا نمی‌شوید. در حساب دمو فارکس شما همیشه این اطمینان را دارید که چیزی را از دست نمی‌دهید. به همین خاطر شاید زیاد درگیر اضطراب‌ها و فضاهای زمان معامله که می‌تواند بر روی تریدهای واقعی تاثیر گذار باشند نشوید. با این حال به معنای بی اثر بودن حساب دمو فارکس در یادگیری شما نیست.
  • شما نمی‌توانید از حساب دمو فارکس درآمد کسب کنید. این حساب در واقع یک محیط شبیه‌سازی است و شما هیچ درآمدی را از آن کسب نمی‌کنید. اما فرصت بسیار خوبی به شما می‌دهد که بتوانید تریدر ماهرتر شده و با انواع نتایج، استراتژی‌ها، لوریج‌ها و موارد دیگر آشنا شوید.

 

 

 

 

چگونه یک حساب دمو فارکس باز کنیم؟

اغلب بروکرها (کارگزاری‌های) مطرح و حتی بسیار از آکادمی‌های آموزش ترید در فارکس به شما این امکان را می‌دهند که بتوانید به راحتی یک حساب دمو فارکس را ایجاد کنید.

چگونه یک حساب دمو فارکس باز کنیم؟

بسته به امکان زیرساختی بروکر انتخابی، ممکن است که شما فرصت محدود 30 تا 120 روزه را برای هر حساب دمو فارکس داشته باشید. البته هستند بروکرهایی که برای شما حساب‌های نامحدودی را بر اساس دریافت وجه باز کنند.

برای ساخت یک حساب دمو فارکس، وارد سایت بروکر انتخابی خودتان شوید، سپس مشخصات مورد نظر را بروکر در فرم ثبت‌نام می‌خواهد را وارد کنید و به مرحله بعد بروید.

نکته: حساب دمو فارکس هیچ وجهی را از کاربران خود دریافت نمی‌کند، اگر بروکر انتخابی از شما در خواست واریز وجه یا انتقال وجه به کیف پول حساب و غیره را دارد، این مورد را به دقت بررسی کنید، زیرا برای داشتن حساب دمو فارکس شما هیچ وجهی را به بازار انتقال نمی‌دهد و هیچ وجهی را نیز از بازار دریافت نمی‌کنید. به همین خاطر در زمان ثبت‌نام برای یک حساب دمو مطمئن باشید که دقیقاً در حال طی مسیر درستی هستید.

بعد از آن که مرحله ثبت نام را طی کردید، شما به بخش اعلام کردن مبلغ سرمایه‌گذاری مجازی خودتان وارد می‌شوید. بهتر است که این مبلغ را نزدیک به مبلغ اصلی ترید خودتان انتخاب کنید و نیازی به انتخاب مبالغ زیاد و بالا نیست.

در نهایت شما باید وارد یکی از بازارهای شوید و شروع به ترید کنید.

میخواهید بدانید چطور یک بروکر خوب انتخاب کنید؟ در مقاله راهنمای انتخاب بروکر به صورت کامل در این مورد توضیح داده‌ایم.

آیا می‌توان از حساب دمو فارکس درآمد کسب کرد؟

خیر!

همانطور که از اسمش مشخص است در حساب دمو فارکس هیچ سودی به شما تعلق نمی‌گیرد. این فضا صرفاً یک فضای مجازی و شبیه‌سازی شده از محیط واقعی بازار است که شما را قادر می‌سازد بتوانید به خوبی با فضای بازار فارکس، عملکردها و ابزارها آشنا شوید. در اینجا خبری از سود یا ضرر نیست و همه چیز فقط جنبه آموزشی دارد.

چند حساب دمو فارکس می‌توانیم داشته باشیم؟

به صورت تئوری محدودیتی برای این موضوع وجود ندارد. تنها محدودیت، امکان ثبت نام در بروکرهای مختلف است. برخی از کارگزاران برای حساب‌های دمو مشخصات خاصی را نمی‌خواهند و شما می‌توانید به راحتی و با وارد کردن یک Gmail و حتی مشخصات جعلی یک حساب جدید ایجاد کنید، اما ممکن است در یک کارگزاری دیگر برای ثبت‌نام‌ها، محدودیت و شرایط احراز هویت وجود داشته باشد.

از نظر زمانی، هر کارگزار بر اساس زیرساخت خودش یک بازه زمانی در اختیار شما قرار می‌دهد. این بازه زمانی بین 30 الی 120 روز است و شما می‌توانید در طی آن از یک حساب دمو فارکس رایگان استفاده کنید. اما ممکن است برخی از کارگزاران بر اساس پلن خرید شما، حساب دمو فارکس با بازه زمانی نامحدود را در اختیارتان قرار دهند. برای اطمینان از زمان و مدت استفاده بهتر است که پلن‌های مربوط به این موضوع را در سایت بروکر انتخابی، قبل از خرید بررسی کنید.

حرف آخر – حساب دمو باز کنیم یا نکنیم؟

قطعاً ورود به دنیای بزرگ ترید، کار سختی است. حساب دمو فارکس این قابلیت را در اختیارتان قرار می‌دهد که بتوانید به دور از هر اضطرابی وارد بازار شوید و به تحلیل بازار پرداخته، ابزارها، استراتژی‌ها، رفتار و در نهایت نتایج معاملات را بیاموزید. اما در این بین به چند نکته دقت کنید:

  1. با حلوا حلوا کردن دهن شیرین نمی‌شود. بهتر است برای استفاده و کار با حساب دمو یک بازه زمانی را مشخص کنید و با رقم‌های پایین و به تدریج وارد بازار اصلی شوید.
  2. گول پیروزی‌ها در حساب دمو را نخورید. به خاطر عدم وجود اضطراب در زمان ترید با حساب دمو، شما با فراغ باز و آسودگی خاطر ترید‌ها را انجام می‌دهید، این کار ممکن سبب ایجاد عادت بد تریدهای با احتیاط پایین در شما شود. پس بهتر است که به این فضا عادت نکنید.
  3. یادگیری را ادامه دهید. چه در زمان استفاده از حساب دمو فارکس و چه در زمان ترید واقعی یادگیری را ادامه دهید. بازار هر روز چیزهای جدیدی برای یاد دادن به شما دارد. هر روز بیاموزید زیاد اگر شما نیاموزید، آنان که دانش بهتری کسب کرده‌اند شما را متضرر و مغلوب می‌کنند.
نوشته شده توسط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

دوره‌های جدید

دوره اشتباهات معامله‌گری
رایــگان

جستجو کنید ...

ثبت نام

نام*

ایمیل

شماره موبایل*

کد تایید*

کد تایید ارسال شده به موبایل خود را وارد کنید