۷ عامل تاثیر گذار مهم در معاملات روزانه فارکس

خواندن این مطلب

6 دقیقه

زمان میبرد!

نکته برای معاملات روزانه

۷ عامل تاثیر گذار مهم در معاملات روزانه فارکس

عواملی وجود دارند که می تواند بر ورود (خرید) سرمایه‌گذار یا خروج (فروش) از یک سهام تأثیر بگذارد. بسته به سرمایه‌گذار و اهداف آنها و چارچوب زمانی سرمایه‌گذاری، اهمیت زمان‌بندی ورود متفاوت خواهد بود. بدیهی است که هرچه بازه زمانی کوتاهتر باشد، زمان ورود نیز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

ورودی های خاص برای سرمایه گذاران بلند مدت (پنج سال یا بیشتر) اهمیت کمی دارد.

با این حال، همه سرمایه‌گذاران باید برخی از متداول‌ترین تأثیرات محرک بازار که می توانند بر قیمت سهام تأثیر بگذارند، آگاه باشند. با آگاهی از این ویژگی‌های بازار، سرمایه‌گذاران می‌توانند ورودی‌های بهتری داشته باشند و در ازای آن یک یا دو درصد اضافی را به دست آورند. بیایید نگاهی به هشت عاملی بیندازیم که می‌توانند بر میانگین معاملات روزانه تأثیر بگذارند.

۱. اقتصاد خارج از کشور

بورس نیویورک هر روز ساعت 9:30 صبح به وقت شرقی برای معاملات باز می‌شود، بازارهای سهام در آسیا و اروپا تقریبا در این ساعت باز هستند. نکته این است که اگر برخی از سهام یا بخش‌ها روزهای خوب یا بدی را در آن بازارها داشته باشند، این احساسات می‌تواند بر بازار ایالات متحده تأثیر بگذارد.

برای مثال، یک چشم‌انداز بدبینانه برای شرکت‌های فناوری در آسیا یا شرکت‌های داروسازی در اروپا می‌تواند به راحتی به تجارت ایالات متحده سرایت کند و باعث شود که سهام فناوری و داروسازی آمریکا دچار مشکل شود. این به نوبه خود تأثیر نامطلوب عمده‌ای بر همه شاخص های اصلی دارد. اگر فعالیت منفی عمده‌ای در بازار خارجی مشاهده کردید که بر بخش شما تأثیر می‌گذارد، بهتر است قبل از ورود به معامله (پوزیشن)، صبر کنید تا گرد و غبار فروکش کند.

این کار به طرز چشم‌گیری در حفظ سرمایه شما تاثیر دارد.

 

 

 

 

۲. داده‌های اقتصادی

اگر صحبت شود که چین ممکن است ارز خود (یوآن) را مجدداً ارزش‌گذاری کند، ممکن است باعث شود که سهام صادرکنندگان به چین بیشتر معامله شوند. منطق پشت این موضوع این است که شرکت ها و افراد چینی قادر خواهند بود تا محصولات ساخت ایالات متحده بیشتری را با یوان بالاتر بخرند.

اتفاقاً تغییرات نرخ بهره نیز می‌تواند باعث سرازیر شدن یا خروج پول به بازارهای خاص شود. به عنوان مثال، اگر نرخ بهره در بریتانیا افزایش یابد، سرمایه گذاران در آن بازار ممکن است به دنبال فرصت‌های بهتر فرار کنند.

در انتخاب زمان سرمایه‌گذاری، باید از هر گونه اخبار اقتصادی که در زمان ورود به موقعیت خود منتشر می‌شود یا در آینده منتشر می‌شود، آگاه باشید. انتشار یک خبر تازه در دنیای اقتصاد ممکن است منجر به نوسانات بازار شود، بهتر است به جای اینکه از قبل وارد بازار شوید، منتظر انتشار آن باشید.

۳. داده های آتی

اگرچه ممکن است فردی مشتاق خرید یا فروش سهام با قیمتی مطلوب باشد، داده‌های آتی به فرد ایده بهتری درباره امکان‌پذیر بودن آن می‌دهد. معاملات آتی شاخص، شاخص‌های اصلی بازار را پوشش می‌دهد. آنها قبل از بورس شروع به معامله می‌کنند و نشانگر بسیار خوبی هستند که باز شدن بازار سهام چگونه خواهد بود.

دلیل این امر این است که قیمت‌های آتی شاخص ارتباط نزدیکی با سطح واقعی میانگین صنعتی داوجونز دارد. به طور خلاصه، سرمایه‌گذاران باید بررسی کنند که آیا قراردادهای آتی در معاملات قبل از بازار بالاتر یا پایین‌تر معامله می‌شوند. ممکن است این به آن‌ها دید بهتری نسبت به اینکه شاخصی که ردیابی می‌کنند یا سایر رسانه‌های بازار را که می‌بینند بعد از باز شدن به کجا برسد می‌دهد.

۴. خرید در زمان باز شدن بازار

خرید یا فروش سهام در بازار آزاد ممکن است ایده خوبی نباشد. چرا؟

خرید و فروش زیادی معمولا در اولین ساعت روز معاملاتی اتفاق می‌افتد. ساعت آغاز معاملات اساساً اولین باری است که اکثر فعالان بازار مجبور به ورود یا خروج از سهام هستند که به راحتی می تواند حجم معاملاتی بالاتر از حد متوسط ایجاد کند. این فعالان بازار به اخبار بی‌شماری که بین روزهای تعطیل دیروز و باز امروز منتشر شد، واکنش نشان می‌دهند، که شامل رویدادهای مهم اخبار بازار مانند گزارش‌های اقتصادی و تغییرات سیاسی می‌شود.

قبل از شروع بازار، تعداد انگشت شماری از سهام بیل‌وتر درآمد خود را گزارش می‌کنند یا اخباری را منتشر می‌کنند. این امر می‌تواند باعث شود که برخی از سرمایه‌گذاران (چه خرده‌فروشی و چه نهادی) در اولین فرصتی که به دست می‌آورند، پول خود را به داخل یا خارج از یک بخش بچرخانند و نوسانات زیاد در فضای بازار ایجاد کنند.

۵. رتبه بندی تحلیلگران

یک تحلیلگر ممکن است یک یادداشت روزانه منتشر کند که می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر سهام یا بخش معین داشته باشد. به عنوان یک نکته، به یاد داشته باشید که وب‌سایت‌های مالی را دنبال کنید یا گزارش‌های تجاری را در شبکه‌های اجتماعی تماشا کنید. اگر یک شرکت بزرگ به تازگی ارتقا یا کاهش یافته است، سعی کنید تاثیر بالقوه آن را بر صنایع خاص و بازار به طور کلی قضاوت کنید.

به عنوان مثال: اگر یک سازنده به دلیل تقاضای زیاد برای خانه‌هایش ارتقا یابد، منطقی است که فرض کنیم سایر سازندگان قابل توجه در صنعت (که دارای ردپای جغرافیایی یکسان هستند) ممکن است افزایش مشابهی در تقاضا را تجربه کنند. با گسترش، افزایش تقاضا برای خانه‌های جدید می‌تواند به معنای تجارت بزرگ برای فروشگاه‌های لوازم خانگی و سازندگان مبلمان باشد.

 

 

 

 

۶. رسانه‌های اجتماعی و وبلاگ‌ها

اینترنت روش سرمایه‌گذاری مردم و همچنین روشی که عموم مردم به اخبار دست می‌یابند تغییر داده است. بنابراین، اگر یک نویسنده یا روزنامه‌نگار وب، یک مقاله صعودی یا نزولی در مورد یک شرکت در طول روز معاملاتی منتشر کند، این می‌تواند تاثیر زیادی بر سهام آن داشته باشد.

همه سرمایه‌گذاران باید سعی کنند در طول روز وب را بررسی کنند و از پورتال‌های خبری اصلی بازدید کنند تا ببینند آیا اخبار بالقوه بازار در حوزه عمومی وجود دارد یا خیر. مراقب باشید از سایت هایی که بر اساس سهام خود توصیه می کنند خودداری کنید. زیرا این موضوع در رسانه ها زیاد اتفاق می افتد.

۷. معاملات جمعه

حتی اگر شما یک سرمایه‌گذاری هستید، که معاملات خود را برای بلند مدت نگه می دارید باید توجه کنید که تعداد قابل توجهی از معامله‌گران خرده‌فروشی و نهادی معمولاً سهام خود را در روز جمعه (معمولاً بعد از ظهر) نقد می‌کنند، بنابراین آنها مجبور نیستند موقعیت خود را حفظ کنند و ریسک را از طریق آن متقبل شوند. آخر هفته این برای شما چه معنایی دارد؟ این بدان معناست که سهام اغلب در ساعات پایانی روز معاملاتی بعد از ظهر جمعه به فروش می‌رسند، اگر می‌خواهید زمان مناسبی برای ورود یا خروج از یک موقعیت سهام پیدا کنید، این موضوع را در روزهای جمعه به خاطر داشته باشید.

خلاصه – ۷ عامل مهم در معاملات روزانه فارکس

فارکس یک بازار جهانی است که خریداران و فروشندگان از تمام گوشه و کنار جهان هر روز در معاملات تریلیون دلاری شرکت می‌کنند این واقعیت که تجارت ارز خارجی به یک فعالیت جهانی تبدیل شده است به این معنیست که رویدادهای اقتصاد کلان در همه جا نقش بیشتری نسبت به قبل در فارکس دارند آمارهای کلان اقتصادی، مانند تورم، بیشترین تاثیر را بر بازارهای فارکس دارند بازارهای سهام – اوراق قرضه، کالاها و سایر بازارهای سرمایه نیز تأثیر زیادی بر نرخ ارز دارند. اعداد تجارت بین المللی، مانند
کسری و مازاد تجاری، نقشی حیاتی در بازارهای فارکس دارند اخبار سیاسی – زمان باز و بسته شدن بازارها نیز می‌تواند برای معامله‌گران فارکس مهم باشد، به خصوص زمانی که نتایج غیرمنتظره رخ می‌دهد.

نوشته شده توسط
نظرات کاربران
 • گوهر آزوع

  فوق العاده کاربردی. سپاس از شما

  • گوهر آزوع

   امیدوارم مفید بوده باشه.
   خوشحال میشم اگه عامل دیگه‌ای مهم دیگری رو در معاملات روزانه میدونیم بهمون بگید

 • گوهر آزوع

  سلام دوره حضوری دارین

  • گوهر آزوع

   سلام محمد جان.
   بله. دوره‌های حضوری هم داریم اما هنوز برنامه‌ای برای برگزاری جدید نداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

دوره‌های جدید

دوره اشتباهات معامله‌گری
رایــگان

جستجو کنید ...

ثبت نام

نام*

ایمیل

شماره موبایل*

کد تایید*

کد تایید ارسال شده به موبایل خود را وارد کنید