معرفی بروکر فیبوگروپ (FIBO GROUP)

خواندن این مطلب

8 دقیقه

زمان میبرد!

بروکر فیبوگروپ دارای چه ویژگی‌هایی است؟

معرفی بروکر فیبوگروپ (FIBO GROUP)

معامله‌گران برای فعالیت در بازار فارکس نیاز به یک بروکر معتبر دارند تا به واسطه آن به بازار جهانی متصل شوند. یکی از این بروکرها می‌تواند بروکر فیبوگروپ (FIBO GROUP) باشد. در این مقاله قصد داریم به نقد و بررسی این بروکر بپردازیم. موضوعات مقاله به شرح زیر خواهد بود:

 • معرفی بروکر فیبوگروپ
 • نحوه ثبت نام در بروکر فیبوگروپ
 • بررسی اعتبار بروکر فیبوگروپ
 • نماهای معاملاتی در بروکر فیبوگروپ
 • انواع حساب تجاری در بروکر فیبوگروپ
 • نحوه واریز و برداشت در فیبوگروپ
 • میزان اسپرد و کمیسیون در بروکر فیبوگروپ
 • پلتفرم‌های معاملاتی در بروکر فیبوگروپ

معرفی بروکر فیبوگروپ (FIBO GROUP)

فیبوگروپ یک بروکر قدیمی است

یکی از بروکرهای قدیمی و معتبر در بازار فارکس، بروکر فیبوگروپ است. فیبوگروپ یک بروکر بین المللی در عرصه بازار فارکس است که تحت نظارت هلدینگ بین المللی فیبوگروپ فعالیت دارد. در ابتدا، به عنوان یک شرکت سرمایه‌گذاری در سال 1998 فعالیت خود را آغاز کرد، اما از سال 2003 شروع به عرضه خدمات کارگزاری به کاربران نمود.

بروکر فیبوگروپ برای مدت زمان طولانی رتبه بسیار بالایی در بین کاربران داشت، اما در سال 2013 از نظر برتری میان کاربران از صدر جدول به رتبه 12 تنزل یافت. با این حال، در سال 2017 توانست با اضافه نمودن برخی ارزهای دیجیتال، مورد توجه بسیاری از کاربران قرار بگیرد.

خوشبختانه بروکر فیبوگروپ دارای پشتیبانی به زبان فارسی برای کاربران ایرانی است. از این رو، ایرانیان می‌توانند به راحتی از خدمات این بروکر در عرصه بازار فارکس بهره ببرند. همچنین، بروکر فیبوگروپ رگوله بوده و بیش از 15 سال است که به کاربران ایرانی خدمات می‌دهد.

 

 

 

 

نحوه ثبت نام در بروکر فیبوگروپ

برای ثبت نام د بروکر فیبوگروپ باید دارد سایت بروکر شوید.

برای ثبت نام در بروکر فیبوگروپ ابتدا باید وارد وب سایت رسمی بروکر شوید. شما می‌توانید در صفحه وب سایت این بروکر زبان را را به زبان فارسی تغییر دهید. برای ثبت نام کافی است بر روی گزینه افتتاح حساب معاملاتی کلیک کنید.

برای افتتاح حساب بر روی گزینه آن کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی گزینه افتتاح حساب معاملاتی، صفحه‌ای برای شما نمایان می‌شود که در آن از شما خواسته می‌شود، آدرس ایمیل خود را وارد کنید. دقت داشته باشید که آدرس ایمیل خود را صحیح وارد کنید. پس از وارد کردن آدرس ایمیل خود بر روی گزینه افتتاح حساب کلیک کنید.

باید ایمیل خود را در قسمت مربوطه وارد کنید.

در انتها پس از کلیک بر روی گزینه افتتاح حساب وارد صفحه‌ای جدید خواهید شد که در آن باید کشور محل زندگی خود را در کادر مربوطه وارد کنید. لذا، کشور اقامت خود را انتخاب کرده و بر روی گزینه تایید کلیک می‌کنید.

با کلیک بر روی گزینه تایید، شما به پروفایل کاربری خود هدایت می‌شوید. دقایقی بعد از انجام این مراحل، یک ایمیل به آدرس ایمیلی که وارد نمودید، ارسال می‌گردد که در آن نام کاربری و رمز عبور پروفایل کاربری شما نوشته شده است.

در پروفایل کاربری شما، قسمتی وجود دارد به نام وضعیت پروفایل من که در زیر آن قسمت‌هایی وجود دارد اعم از تایید ایمیل، تکمیل اطلاعات پروفایل و .. که باید کامل کنید. ابتدا برای تایید ایمیل بر روی این گزینه کلیک کنید تا به صفحه مورد نظر هدایت شوید، در صفحه‌ای که برای شما نمایان می‌شود آدرس ایمیل شما نوشته شده است، در صورت صحیح بودن آن بر روی گزینه تایید کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی گزینه تایید، یک کد تایید به ایمیل شما ارسال می‌شود که باید آن را در صفحه جدید وارد نمایید. بدین صورت، ایمیل شما تایید می‌گردد. برای تکمیل اطلاعات پروفایل نیز باید بر روی گزینه آن در زیر قسمت وضعیت پروفایل من کلیک کنید تا به صفحه مورد نظر هدایت شوید. در این بخش نیز اطلاعاتی نظیر نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد و شماره تماس از شما خواسته می‌شود که باید در فیلدهای مورد نظر وارد کنید.

همچنین، این قسمت دارای فیلدی به نام مدارک هویتی است که باید از منوی کشویی، یکی از گزینه‌ها را انتخاب کنید. برای مثال اگر انتخاب شما برای آن کارت ملی است، باید شماره کارت ملی خود را در قسمت شماره مدرک هویتی وارد کنید. درنهایت، با کلیک بر روی گزینه ادامه این مرحله نیز انجام می‌شود.

قیمت بعدی مربوط به تکمیل اطلاعات پرسشنامه است که از شما سوالاتی مبنی بر وضعیت مالی و میزان درآمد پرسیده می‌شود که باید به آن‌ها پاسخ دهید.

دو قسمت آخر به انجام احراز هویت مربوط می‌شود که شما باید برای تایید هویت و اثبات محل سکونت خود مدارکی را بارگذاری کنید. برای تایید هویت خود می‌توانید از مدارکی نظیر کارت ملی، کارت گواهینامه یا شناسنامه استفاده کنید. هر مدرکی که هویت شما را اثبات کند.

برای تایید محل سکونت خود می‌توانید از مدارکی نظیر اجاره نامه، سند ملک، قبض آب، برق یا گاز استفاده کنید. با الحاق این مدارک در قسمت‌های مربوطه، بر روی گزینه ارسال فایل‌ها کلیک کنید تا این مرحله نیز انجام شود.

تایید شماره تماس در بروکر فیبوگروپ الزامی است.

یک قسمت دیگر نیز وجود دارد که مربوط به تایید شماره تماس می‌شود. به بیانی دیگر،  علاوه بر تایید ایمیل، شماره تماس شما نیز باید مورد تایید قرار بگیرد. برای این منظور، بر روی قسمت تایید شماره تماس کلیک می‌کنید تا به صفحه مورد نظر هدایت شوید، در صفحه جدید، ابتدا باید شماره تماس خود را وارد کنید و سپس بر روی یکی از گزینه‌های ارسال کد اعم از پیام، تماس صوتی یا تلگرام کلیک کنید تا کد تایید برای شما ارسال شود.

پس از دریافت کد تایید، آن را در قسمت مربوطه وارد کنید تا شماره تماس شما مورد تایید قرار بگیرد. در‌نهایت، با انجام تمامی مراحل بالا اعم از تایید هویت، تایید محل سکونت و … اطلاعات شما برای کارشناسان بروکر ارسال می‌شود تا آن‌ها این اطلاعات را مورد تایید قرار بدهند، این کار نهایتا یک روز به طول می‌انجامد.

آیا بروکر فیبوگروپ رگوله است؟

یکی از نکات بسیار مهم در انتخاب بروکر آن است که بروکر انتخابی شما دارای اعتبار بالایی در سطح دنیا باشد و توسط نهادها و سازمان‌های بین المللی تحت نظارت باشد. بروکر فیبوگروپ دارای رگولاتوری است، اما رگوله‌ای که به واسطه آن به کاربران ایرانی خدمات می‌دهد از اعتبار بسیار بالایی برخوردار نیست که البته این قضیه به دلیل وجود محدودیت‌ها و تحریم‌ها امری کاملا عادی است.

این بروکر به طور کلی دارای سه رگوله به شرح زیر است:

 • کمیسیون خدمات امور مالی جزایر ویرجین (BVIFSC)
 • نظارت مالی و اجرایی SYSEC

برای اطلاعات بیشتر درباره هر یک از این رگوله‌ها می‌توانید به سایت بروکر مراجعه کنید یا با پشتیبانی بروکر در ارتباط باشید.

 

 

 

 

انواع نمادهای معاملاتی در بروکر فیبوگروپ

خوشبختانه بروکر فیبوگروپ از نظر دارایی‌های قابل معامله بسیار موفق بوده است؛ چرا که معامله‌گران می‌توانند به بیش از 70 نماد معاملاتی دسترسی داشته باشند. دارایی‌هایی که در این بروکر می‌توانید مورد خرید و فروش قرار دهید، بدین صورت است:

 • جفت ارزهای فارکس
 • فلزات گرانبها چون طلا و نقره
 • انرژی چون نفت و گاز
 • کالاها مانند ذرت، سویا و گندم
 • ارزهای دیجیتال چون بیت‌کوین، ریپل و اتریوم
 • شاخص‌های بزرگ اقتصادی نظیر نزدک و داوجونز

یکی از مواردی که باید در انتخاب بروکر مد نظر قرار بگیرد، تنوع دارایی‌های قابل معامله در بروکر است که خوشبختانه بروکر فیبوگروپ دارای نمادهای معاملاتی گوناگونی جهت و فروش است.

 

 

 

 

انواع حساب معاملاتی در بروکر فیبوگروپ

در بروکر فیبوگروپ انواع حساب وجود دارد.

یکی دیگر از مزیت‌هایی که یک بروکر می‌تواند داشته باشد، تنوع در حساب معاملاتی است. بروکر فیبوگروپ از این نظر امتیاز بالایی دارد. به طور کلی انواع حساب در آن شامل موارد زیر است:

 • حساب NDD در پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4
 • حساب NDD بدون کمیسیون در پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4
 • حساب اسپرد ثابت یا  FIXED ACCOUNT
 • حساب NDD در پلتفرم معاملاتی متاتریدر 5
 • حساب سنتی در پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4
 • حساب NDD در پلتفرم معاملاتی سی تریدر یا CTRADER

 

 

 

 

نحوه واریز و برداشت در بروکر فیبوگروپ

برای انتخاب بروکر، حتما به روش‌های واریز و برداشت آن دقت کنید. بروکر فیبوگروپ دارای روش‌های مختلفی برای واریز و برداشت حساب است. خوشبختانه بروکر فیبوگروپ برای کاربران ایرانی واریز و برداشت ریالی دارد. درنتیجه، شما می‌توانید بدون هیچ مشکلی برای شارژ حساب یا برداشت از آن به طور مستقیم و ریالی اقدام کنید.

برای شارژ حساب، در کابین شخصی خود بر روی گزینه واریز کلیک کنید، پس از کلیک روی این گزینه، سه انتخاب برای شما در صفحه‌ای نمایان می‌شود. این سه انتخاب شامل پرداخت ریالی، انتقالات الکترونیکی و ارز کریپتو است.

اگر انتخاب شما واریز ریالی باشد، شما به پشتیبانی بروکر متصل خواهید شد تا بقیه مراحل از این طریق انجام شود. اما اگر کیف پول‌های الکترونیک انتخاب شما باشد، به صفحه مورد نظر هدایت می‌شوید که باید در آن میزان مبلغ مورد نظر برای واریز را وارد کنید تا به درگاه انتقال پول منتقل شوید. بقیه مراحل بستگی به نوع کیف پول الکترونیکی انتخابی شما دارد.

برداشت از حساب نیز بسیار ساده است، کافی است در پروفایل کاربری بر روی برداشت کلیک کنید تا به صفحه مربوطه هدایت شوید. یکی از روش‌های برداشت را انتخاب می‌کنید، حساب معاملاتی مورد نظر را تعیین می‌کنید و در انتها با مشخص نمودن میزان مورد نظر برداشت بر روی گزینه تایید کلیک می‌کنید تا برداشت از حساب انجام گیرد.

انواع پلتفرم‌های معاملاتی

بروکر فیبوگروپ دارای پلتفرم‌های معاملاتی مختلفی است. این بروکر دارای پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4، متاتریدر 5 و CTRADER است. بسته به نوع حساب معاملاتی، یکی از این پلتفرم‌ها را دانلود می‌کنید، و پس از دانلود بر روی سیستم خود نصب می‌کنید.

کمیسیون و اسپرد در بروکر فیبوگروپ

میزان اسپرد در بروکر فیبوگروپ، در هر حساب معاملاتی میزانی متفاوت دارد. در‌حقیقت، میزان اسپرد و کمیسیون در بروکر فیبوگروپ بستگی به نوع حساب معاملاتی شما دارد. با این حال، در بیشتر حساب‌های معاملاتی میزان اسپرد شناور بوده و بر اساس عواملی چون سشن معاملاتی و نوع نماد معاملاتی متغیر است. میزان کمیسیون نیز مانند اسپرد بستگی به نوع حساب معاملاتی دارد. برخی حساب‌ها کمیسیون نداشته، اما برخی دیگر بر اساس میزان حجم معاملات باید کمیسیون پرداخت شود.

 

 

کلام آخر

بروکر فیبوگروپ نیز مانند هر بروکر دیگری در کنار مزایایی که دارد، معایبی نیز دارد. این شما هستید که باید توجه به سبک معاملاتی، شرایط شخصی بروکر مورد نظر خود را انتخاب می‌کنید. در این مقاله به بررسی بروکر فیبوگروپ پرداختیم، نحوه ثبت نام در آن، انواع حساب معاملاتی، نحوه واریز و برداشت و … را مورد بررسی قرار دادیم.

نوشته شده توسط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

دوره‌های جدید

دوره اشتباهات معامله‌گری
رایــگان

جستجو کنید ...

ثبت نام

نام*

ایمیل

شماره موبایل*

کد تایید*

کد تایید ارسال شده به موبایل خود را وارد کنید