نماد بیت‌ کوین در فارکس چیست؟

خواندن این مطلب

6 دقیقه

زمان میبرد!

نماد بیت‌کوین در فارکس چیست؟

نماد بیت‌ کوین در فارکس چیست؟

بیت‌ کوین مشهورترین ارز دیجیتال در دنیا شناخته می‌شود که در بازار فارکس در مقابل ارز دلار معامله می‌شود و با نماد BTCUSD نشان داده می‌شود. البته در بسیاری از بروکرها ممکن است با نماد BTCJPY،BTCEUR و BTCGBP نشان داده شود.

چگونه بیت‌ کوین را به متاتریدر خود اضافه کنیم؟

معمولا نماد بیت کوین در فارکس به طور پیش‌فرض در پلتفرم معاملاتی نظیر متاتریدر 4 وجود ندارد. برای اضافه نمودن نماد بیت‌ کوین به لیست نمادهای معاملاتی، کافی است بر روی MARKET WATCH کلیک راست کنید و گزینه SYMBOL را انتخاب کنید، پنجره‌ای برای شما باز می‌شود که می‌توانید بیت‌ کوین را جستجو کنید و با کلیک بر روی نماد آن را به لیست نمادها اضافه کنید.

در ادامه این مقاله شما را با جزییات بیشتر این نماد آشنا خواهیم کرد، ما را  تا پایان همراهی کنید.

بیت‌ کوین (BITCOIN) چیست؟

نماد بیت کوین در فارکس چیست

بیت‌ کوین، مشهورترین ارز دیجیتال در دنیا شناخته می‌شود که در سال 2009 توسط فردی ناشناس به دنیا عرضه شد. بیت‌ کوین با حذف واسطه برای انتقال پول که بر اساس سیستم رمزنگاری شده بلاک چین عمل می‌کند، یک سیستم مالی غیر متمرکز را ایجاد کرده است. در حال حاضر، معامله‌گران بسیاری این ارز دیجیتال را ترید می‌کنند. علاوه بر این، بسیاری از معاملات خرید و فروش در سطح دنیا از طریق بیت‌ کوین انجام می‌گیرد.

نماد بیت کوین در فارکس

بیت‌ کوین در فارکس در مقابل دلار آمریکا معامله می‌شود و در اکثر بروکرها یا کارگزاری‌های فارکس با نماد BTCUSD نشان داده می‌شود. تمام افرادی که در بازارهای مالی فعال هستند با این ارز دیجیتال آشنایی دارند و یا اگر فعال نباشند حداقل یک بار نام آن به گوششان خورده است. همان طور که گفته شد، بیت‌ کوین مشهورترین ارز دیجیتال در دنیا شناخته می‌شود که در گذشته، معامله‌گران تنها می‌توانستند در صرافی‌های ارز دیجیتال آن را مورد خرید و فروش قرار دهند، اما اکنون می‌توان این نماد را در بسیاری از بروکرهای فارکس مورد معامله قرار داد.

نماد بیت کوین در فارکس در برابر ارز دلار خرید و فروش می‌شود، اما بسیاری از بروکرها آن را در مقابل ارزهای دیگری چون یورو، ین ژاپن و پوند انگلیس ارائه می‌دهند. در نتیجه نمادهای معاملاتی بیت‌ کوین به شرح زیر است:

  • BTCUSD
  • BTCEUR
  • BTCGBP
  • BTCJPY

 

 

 

 

نحوه معامله بر روی نماد بیت کوین در فارکس

برای اضافه نمودن نماد بیت‌کوین در پلتفرم معاملاتی باید وارد تب VIEW شوید.

برای معامله نماد بیت کوین در فارکس، نخست شما باید در یک بروکر ثبت نام کنید، توجه داشته باشید که بروکر انتخابی این نماد معاملاتی را داشته باشد. تقریبا تمامی بروکرها جهت تکمیل ثبت نام، دارای احراز هویت می‌باشند که الزامی است و تمام افراد باید آن را انجام دهند تا بتوانند، برای خود حساب معاملاتی افتتاح کنند. به بیانی دیگر، پس از احراز هویت و تکمیل مراحل ثبت نام شما می‌توانید یک حساب معاملاتی افتتاح کنید و با نصب پلتفرم معاملاتی در سیستم خود اعم از لپ تاب یا گوشی همراه معاملات خود را در نماد بیت‌ کوین آغاز کنید.

نحوه اضافه نمودن نماد بیت‌ کوین در پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4

معمولا به طور پیش فرض این نماد در بین تمامی نمادهای دیگر وجود ندارد. برای این که ای نماد را به لیست خود اضافه کنید، کافی است در قسمت MARKET WATCH کلیک راست کنید و گزینه SYMBOL را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب گزینه SYMBOL در بخش جستجو شما می‌توانید نماد BTCUSD پیدا کنید. بعد از یافتن این نماد با کلیک بر روی آن این نماد به لیست شما اضافه خواهد شد.

 

 

 

 

تفاوت معامله بیت‌ کوین در فارکس با صرافی ارز دیجیتال

معامله بیت‌کوین در فارکس با صرافی‌های ارز دیجیتال متفاوت است. در بازار فارکس به دلیل دو طرفه بودن شما بیت‌کوین را در برابر دلار خرید و فروش می‌کنید.

به بیانی دیگر، ارزش بیت‌کوین در فارکس در مقایسه با دلار سنجیده می‌شود، در حالی که ممکن است در بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال این گونه نباشد. در حقیقت، در صرافی‌های ارز دیجیتال، شما بیت‌ کوین را مانند یک دارایی معامله می‌کنید. از این رو، در بازار فارکس، هولد کردن برای بیت‌ کوین امکان پذیر نیست و معامله‌گر تنها می‌تواند معاملات خرید و فروش در آن داشته باشد.

این سوال برای بسیاری مطرح می‌شود که با وجود معامله بیت‌ کوین در صرافی‌های ارز دیجیتال، اصلا چرا باید این نماد را در بازار فارکس معامله کرد؟ در پاسخ به برخی ویژگی‌های کلیدی فارکس می‌پردازیم :

1_ میزان اهرم معاملاتی بالا

معامله‌گران می‌توانند در بسیاری از کارگزاری‌های فارکس، بیت‌ کوین را با اهرم معامله کنند. بنابراین، معامله‌گران با تجربه می‌توانند از وجود اهرم در این بازار به نفع خود استفاده کنند. البته باید بدانید که به همان میزان که سود شما با اهرم بیشتر می‌شود، ضرر و زیان شما نیز بیشتر می‌شود، از این رو پیشنهاد می‌شود در استفاده از اهرم محتاط عمل کنید.

 

 

 

 

2_ سرمایه پایین

در بازار فارکس می‌توانید با سرمایه بسیار کم، حساب معاملاتی برای خود افتتاح کنید که امکان معامله بر روی بیت‌ کوین برای شما وجود دارد؛ چرا که با وجود اهرم نبود سرمایه هنگفت تا حدودی جبران می‌شود.

3_ هزینه‌های معاملاتی به صرفه

بسیاری از بروکرها یا کارگزاری‌های فارکس، برای جذب مشتری، هزینه های معاملاتی بیت‌ کوین اعم از میزان اسپرد و کمیسون را به حداقل رسانده‌اند.

4_ دارای امنیت

از آنجایی که بسیاری از بروکرها در بازار فارکس رگوله هستند؛ به این معنا که در سطح جهانی معتبر بوده و از سوی سازمان‌ها یا نهادهای نظارتی تحت کنترل هستند، امنیت حساب معاملاتی شما تضمین خواهد شد. از این رو، شما می‌توانید با خیالی آسوده بر روی این نماد در فارکس معامله کنید، بدون این که ترس از خالی شدن حساب معاملاتی خود را داشته باشید.

استراتژی معاملاتی برای معامله نماد بیت کوین در فارکس

بیت‌کوین در صرافی‌های ارز دیجیتال مانند یک دارایی مورد معامله قرار می‌گیرد.

همان گونه که می‌دانید، کسب سود مستمر در بازار فارکس بدون داشتن استراتژي معاملاتی محکوم به شکست خواهد بود. از این رو، قبل از معامله این نماد در بازار فارکس، برای خود پلن معاملاتی طراحی کنید و در این پلن تمام جزئیات معاملات را یادداشت کنید و بر اساس آن عمل کنید. برای طراحی استراتژی معاملاتی شما می‌توانید از انواع تحلیل اعم از تکنیکال و فاندامنتال و یا ترکیبی از آن دو بهره ببرید، در ادامه این دو نوع تحلیل را شرح خواهیم داد:

1_ تحلیل تکنیکال

در این نوع تحلیل شما با استفاده از گذشته قیمت و الگوهای قیمتی که مشاهده می‌کنید، می‌توانید به تحلیل روند و حرکت احتمالی بیت‌کوین در آینده بپردازید. در این نوع تحلیل شما می‌توانید از انواع اندیکاتورها اعم از میانگین متحرک و ایچیکومو که برای این منظور ایجاد شده‌اند، استفاده کنید.

2_ تحلیل خبری یا فاندامنتال

از آنجایی که داده‌های مهم اقتصادی نظیر تولید ناخالص داخلی، نرخ بیکاری، نرخ تورم و تعیین نرخ بهره و دیگر داده‌ها تاثیر بسیار زیای در تعیین قیمت بیت‌کوین دارند، در این نوع تحلیل شما با استفاده از این داده‌های مهم که به صورت هفتگی، ماهانه، سالیانه و حتی روزانه منتشر می‌شوند، می‌توانید آینده حرکت یا روند بازار را پیش‌بینی و تحلیل کنید. برای دنبال نمودن این داده‌ها، از تقویم اقتصادی فارکس استفاده کنید و از این نظر همواره برنامه معاملاتی خود را بر طبق آن بروز رسانی کنید.

 

 

کلام آخر

مشهورترین ارز دیجیتال در دنیا، بیت‌ کوین است. بیت‌ کوین را می‌توانید علاوه بر صرافی‌های ارزدیجیتال، در بازار فارکس نیز به صورت معاملات خرید و فروش ترید کنید. برای معامله این نماد در بازار فارکس کافی است در یک بروکر ثبت نام کرده و برای خود حساب تجاری ایجاد کنید، آنگاه می‌توانید به واسطه پلتفرم معاملاتی، سفر تجاری خود را بر روی نماد بیت‌ کوین در فارکس شروع کنید. برای کسب سود مستمر از معامله نماد بیت‌ کوین در فارکس، حتما برای خود استراتژی معاملاتی داشته باشید و به تمامی اصول آن پایبند باشید.

نوشته شده توسط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

دوره‌های جدید

دوره اشتباهات معامله‌گری
رایــگان

جستجو کنید ...

ثبت نام

نام*

ایمیل

شماره موبایل*

کد تایید*

کد تایید ارسال شده به موبایل خود را وارد کنید