فارکس بدون سرمایه اولیه امکان‌پذیر است؟

خواندن این مطلب

8 دقیقه

زمان میبرد!

فارکس بدون سرمایه اولیه ممکن است؟

فارکس بدون سرمایه اولیه امکان‌پذیر است؟

بازار فارکس روز به روز محبوب‌تر می‌شود. در دنیای تکنولوژی، تنها چیزی که برای شروع معاملات فارکس نیاز دارید، یک اتصال اینترنتی و یک سیستم کامپیوتری برای اتصال به اینترنت است و همچنین در کنار این‌ها مقداری سرمایه اولیه که بتوانید در بروکر انتخابی، حساب خود را شارژ کنید و معاملات خود را در این بازار پرهیاهو آغاز کنید. اما اگر بخواهید بدون سرمایه معاملات خود را شروع کنید، آیا ممکن است؟

اگر چه دستیابی به موفقیت فوق العاده در این بازار بدون پول و سرمایه واقعی عملا غیر ممکن است، اما روش‌هایی نیز وجود دارد که شما بتوانید بدون پول پس اندازی که با سختی به‌ دست آورده‌اید، معاملات خود را در فارکس آغاز کنید. این مقاله دقیقا در مورد این موضوع صحبت می‌کند. فارکس بدون سرمایه اولیه موضوعی است که بسیاری در پی پاسخ آن هستند، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

اغلب این سوال از سوی کسانی که تازه وارد این بازار شده‌اند، پرسیده می‌شود که آیا می‌توان بدون سرمایه وارد بازار فارکس شد؟ پاسخ این سوال مثبت است اما سوالی اصلی این است که آیا فعالیت در فارکس بدون سرمایه اولیه ارزش وقت شما را دارد یا خیر.

بازار فارکس

بازار فارکس یک بازار غیر متمرکز برای معامله ارز است.

قبل از این که بخواهیم در مورد انواع روش‌های رایگان برای شروع معاملات در بازار فارکس بدون سرمایه اولیه صحبت کنیم، بیایید کمی در مورد معاملات فارکس و اهمیت آن در دنیای مالی بدانیم. بازار ارز یا فارکس که مخفف عبارت انگلیسی forex exchange market است، یک بازار غیر متمرکز برای معامله ارز به شمار می‌رود.

بازار فارکس به همان اندازه که می‌تواند برای شما سود ده باشد، ریسک‌های زیادی نیز با خود به همراه دارد. بنابراین، باید از خودتان مطمئن شوید که آیا آماده رویارویی با بسیاری از این چالش‌های پر ریسک را دارید یا خیر. علاوه بر این، به دلیل ریسک‌های فراوان در این بازار بزرگ باید بروکر یا کارگزاری‌هایی که در سطح جهانی دارای اعتبار هستند، انتخاب کنید تا امنیت شما برای فعالیت در بازار تا حد زیادی تضمین شود.

بیشتر بخوانید:

چرا بازار فارکس محبوب است؟

در سال‌های نه چندان دور، معامله در فارکس برای تمامی افراد در دسترس نبود و به نظر می‌رسد اکنون هم برای بسیاری از کشورها فعالیت در بازار فارکس، تجارت جدیدی محسوب می‌شود. درحقیقت همین چند دهه پیش، تنها راهی که می‌توانستید با آن در فارکس معامله کنید، تماس مستقیم با کارگزار یا بروکر و درخواست انجام معامله برای شما بود.

با این حال، با توسعه بسیار سریع فناوری، معامله در فارکس راه خود را در بازارهای جهانی پیدا کرد. در حال حاضر، صدها کارگزار یا بروکر آنلاین در سراسر دنیا وجود دارد که معامله در فارکس را برای همه افراد امکان‌پذیر می‌کند. بسیاری از بروکرها یا کارگزاری‌های فارکس، به معامله‌گران این امکان را می‌دهند بدون واریز وجه یعنی سرمایه شخصی‌شان، معاملات خود را در بازار فارکس شروع کنند. لازم به ذکر است که اگر چه شروع معاملات بدون سرمایه شخصی امری امکان‌پذیر است، اما تقریبا غیر ممکن است که بتوانید پول زیادی از طریق آن به دست بیاورید.

در ادامه روش‌هایی که با آن‌ها می‌توانید بدون سرمایه شخصی، معاملات خود را در بازار فارکس شروع کنید، شرح می‌دهیم.

آیا می‌توان بدون سرمایه در بازار فارکس فعالیت نمود؟

پاسخ به این سوال مثبت است؛ به بیانی دیگر کسب درآمد از فارکس بدون سرمایه اولیه امری امکان‌پذیر است. شما می‌توانید بدون پرداخت هیچ هزینه یا پولی، معاملات خود را در بازار آغاز کنید. اما سوالی که باید از خودتان بپرسید این است که بدون سرمایه، چقدر می‌توانم در این بازار موفق و سود ده باشم. بله شما ممکن است خوش شانس باشید و با انواع مختلف ‌بونوس‌ها و تشویق‌ها، پول زیادی از معامله در فارکس بدست بیاورید، اما قطعا نمی‌توانید با این روش یک میلیونر شوید.

اگر شما به دنبال این روش‌های رایگان هستید و می‌خواهید بدون پرداخت هیچ گونه پول یا هزینه‌ای معاملات خود را در بازار شروع کنید، باید بگوییم که این بازار پر چالش پر از فرصت‌ است. در این مقاله قصد داریم در مورد این فرصت‌ها و نحوه پیدا کردن این فرصت‌ها صحبت کنیم. بنابراین، نکاتی که گفته می‌شود را با دقت دنبال کنید و در مورد انواع مختلف بونوس‌ها، حساب‌ها و هر چیز دیگری که در این باره مهم به نظر می‌رسد، اطلاعات کافی جمع‌آوری کنید و در صورت لزوم آموزش ببینید.

چگونه بدون پول معامله کنیم؟

حساب دمو یا مجازی یکی از راه‌های فعالی در فارکس بدون سرمایه اولیه است.

همان طور که گفتیم، راه‌های زیادی برای معامله در فارکس بدون سرمایه اولیه وجود دارد، اما هیچ یک از این روش‌ها تضمینی برای این که به یک معامله‌گر موفق تبدیل شوید، نیست.

۱ـ حساب‌های دمو یا مجازی (demo account)

کار با حساب دمو قطعا برای شما لذت بخش خواهد بود. اگر چه بسیاری از افراد بر این باور هستند که حساب دمو یا مجازی برای معامله‌گران با تجربه مناسب نیست و فقط معامله‌گران مبتدی باید از آن استفاده کنند، با این حال این اطمینان را به شما می‌دهیم که با هر میزان تجربه، چیزهای زیادی از کار با حساب دمو خواهید آموخت.

اولین چیزی که در کار با حساب دمو عایدتان می‌شود، دانش است. با فعالیت در حساب دمو می‌توانید دانش تخصی خود را از بازار افزایش دهید، استراتژیتان را در لایو بازار تمرین کنید و انواع تکنیک‌ها و تاکتیک‌ها را در معاملات تمرین کنید تا در آینده از آن‌ها بهره ببرید. اگر چه شما نمی‌توانید در حساب دمو سود کنید، اما می‌توانید دانش تخصصی خود از بازار را افزایش دهید و در انجام معاملات به سطح مطلوبی از تجربه و دانش دست یابید.

علاوه بر این شما می‌توانید بدون پول واقعی در این حساب‌ها معامله کنید. بسیاری از کارگزاری‌ها یا بروکرها برای افرادی که در حساب دمو فعالیت دارند، انواع مختلفی از مسابقات را پیشنهاد می‌دهند. این نوع مسابقات، روشی عالی برای کسانی است که می‌خواهند بدون ریسک پول واقعی خود، به سود اضافی دست پیدا کنند. در اکثر موارد، معامله‌گران در طول این مسابقات با پول مجازی به معاملات می‌پردازند و اگر در این گونه مسابقان برنده شوند، انواع مختلفی از جوایز و پول نقد دریافت می‌کنند.

اگر چه این فرصت ممکن است چندان برای شما سودآور نباشد، اما با کمک این مسابقات و رقابت‌ها شما می‌توانید با برنده شدن پول نقد در آن‌ها، سرمایه اولیه برای شروع معاملات را در فارکس به دست بیاورید.

حساب دمو یا مجازی چگونه کار می‌کند؟

روش کار حساب‌های دمو بسیار ساده است. اگر از حساب دمو استفاده می‌کنید، به این معنی است که شما هیچ هزینه‌ای بابت این حساب پرداخت نکرد‌ه‌اید و استفاده از آن تمام و کمال برای شما رایگان است. بنابراین به جای پرداخت پول واقعی، با پول مجازی در لایو بازار به معاملات می‌پردازید.

۲ـ حساب پم (pamm account) و کپی تریدینگ

نکته بسیار جالب توجه این است که بسیاری از معامله‌گران، بخشی از سود معاملات خود را به معامله‌گران با تجربه و پیشرفته برای سرمایه‌گذاری در حساب پم اختصاص می‌دهند. سیستم کپی تریدینگ خودکار به شما این امکان را می دهد که معاملات بهترین معامله‌گران را کپی کنید و با معامله‌گران در سراسر جهان از طریق چت ارتباط برقرار کنید.

سیستم کپی تریدینگ مخصوصا برای کسانی مناسب است که اطلاعات چندانی در مورد معاملات فارکس ندارند و تنها به دنبال راهی برای به‌دست آوردن هر چه بیشتر پول هستند. همچنین شما می‌توانید از حساب پم به عنوان کلاس درس استفاده کنید؛ به این صورت که با تماشای نحوه مدیریت سرمایه معامله‌گران حرفه‌ای، از آن‌ها در این باره بیاموزید و در نهایت شما نیز می‌توانید خود معامله کنید و از تجربیات آن‌ها در معاملات خود استفاده کنید.

حساب‌های پم در حقیقت نوعی همکاری میان سرمایه‌گذار و معامله‌گران حرفه‌ای است. نام دیگر حساب پم trust management می‌باشد. اتفاقی که در این حساب‌ها می‌افتد این است که سرمایه‌گذار سرمایه خود را به معامله‌گر قرض می‌دهد و سپس معامله‌گر روی این سرمایه معامله می‌کند و درصد از پیش تعیین شده‌ای از سود را دریافت می‌کند. مزیت استفاده از این حساب‌ها این است که هم برای سرمایه‌گذار و هم برای معامله‌گر مفید هستند. اما با این حال، تنها کسانی می‌توانند از این حساب‌ها استفاده کنند که معامله‌گران حرفه‌ای با استراتژی سودآور هستند.

بیشتر بخوانید:

۳ـ انواع بونوس‌ها و جوایز تشویقی

جوایز و بونوس‌ها بخش بزرگی از معاملات فارکس هستند که شما می توانید بدون پرداخت حتی یک ریال پول از آنها نهایت استفاده را ببرید. انواع مختلفی از بونوس‌ها در بروکر‌های فارکس وجود دارند. برخی از این بونوس‌ها به افرادی داده می‌شود که پول واقعی در بازار بیاورند، اما بونوس‌هایی نیز وجود دارد که بدون پرداخت هیچ پولی به افراد داده می‌شود.

بونوس‌های رایگان، روشی بسیار عالی است که می‌توانید بدون پرداخت هیچ پولی در فارکس معاملات خود را آغاز کنید. برای استفاده از این روش، کافی است یک بروکر که دارای این نوع بونوس‌ها است بیابید و در بروکر مورد نظر ثبت نام کنید.

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که مطمئن شوید برای دریافت این بونوس، لازم نیست هیچ کار خاصی انجام دهید؛ چرا که در برخی موارد شما باید حداقل پولی برای سپرده‌گذاری داشته باشید تا بتوانید از این بونوس استفاده کنید. بنابراین، بروکرهایی انتخاب کنید که دارای بونوس‌های کاملاً رایگان هستند.

همچنین، برخی بروکرها دارای بونوس دروغین هستند و به عبارتی کلاهبردای می‌کنند؛ از این رو پیش از این که بخواهید از بونوس بدون سپرده‌گذاری استفاده کنید، تحقیقات کامل و جامعی در مورد آن بروکر داشته باشید.

به هر حال استفاده از این نوع بونوس‌ها شما را ثروتمند نمی‌کند. با این بونوس‌ها شما می‌توانید معاملات خود را شروع کنید، اما سود‌های بزرگ در معاملات با پول واقعی حاصل می‌شود. با این وجود، استفاده از بونوس‌ها فرصتی برای شما فراهم می‌کند تا تجربیات خود را در بازار افزایش دهید.

۴ـ شرکت‌های پراپ یا شرکت‌های تامین سرمایه

شرکت‌های پراپ یکی از انواع روش‌های کسب درآمد از فارکس بدون سرمایه اولیه هستند.

آخرین روش برای فعالیت در فارکس بدون سرمایه، شرکت‌های تامین سرمایه یا شرکت‌های پراپ هستند. این شرکت‌ها سرمایه لازم را برای فعالیت و انجام معامله در اختیار کاربران قرار می‌دهند؛ به این صورت که شما در شرکت مورد نظر ثبت نام کرده و پلن مورد نظر خود را انتخاب می‌کنید. در ابتدا به مدت دو ماه آزمایشی معامله می‌کنید؛ اگر طبق قاعده و اصول شرکت عمل کنید، قبول می‌شوید و سرمایه واقعی در اختیارتان قرار داده می‌شود.

تقسیم سود هم معمولا با نسبت 80 به 20 در این شرکت‌ها درنظر گرفته می‌شود؛ به این معنا که 80 درصد سود برای معامله‌گر و 20 درصد دیگر برای شرکت خواهد بود. البته ناگفته نماند هر شرکتی قوانین و ویژگی‌های مخصوص به خود را دارد که شما باید پیش از انتخاب و تصمیم‌گیری، تمامی این قوانین را با دقت مطالعه کنید.

کلام آخر

کسب درآمد از فارکس بدون سرمایه امری امکان‌پذیر است. روش‌های مختلفی وجود دارد برای اینکه شما بتوانید بدون سرمایه یا بدون پرداخت هیچ گونه هزینه‌ای معامله کنید. از میان این روش‌ها حساب دمو، انواع بونوس، حساب پم(کپی تریدینگ) و شرکت‌های پراپ را معرفی کردیم که هر کدام شرایط و مزیت‌های خود را دارند. اگرچه با اکثر این روش‌ها نمی‌توان به ثروت زیادی دست پیدا کرد اما فرصت بی‌نظیری است برای این که استراتژی خود را توسعه دهید و تجربیات و دانش خود را از بازار تقویت کنید.

نوشته شده توسط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

دوره‌های جدید

دوره اشتباهات معامله‌گری
رایــگان

جستجو کنید ...

ثبت نام

نام*

ایمیل

شماره موبایل*

کد تایید*

کد تایید ارسال شده به موبایل خود را وارد کنید